Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Czy to będzie podchodzić po loterie?
Forum PHP.pl > Inne > Hydepark
markonix
Prosta zasada działania:

1. Użytkownicy zgłaszają się.
2. W momencie uzbierania X zawodników rozpoczyna się konkurs.
3. Na stronie w dowolnym, losowym momencie, w jednym momencie pojawi się okienko.
4. Kto je pierwszy kliknie* wygrywa.

* Ewentualnie zamiast kliknięcia może być inne zadanie, czy pytanie aby zwiększyć konkurencyjność.

Czy ten konkurs można nazwać loterią?
Czy ktoś kliknie przycisk jest z jednej strony czynnikiem losowym, ale w głównej mierze ma związek z aktywnością w danym serwisie www oraz refleksem.

Jak myślicie?
Niktoś
Konkurs ,to konkurs-losowy jest tylko czas pojawienia się okienka, a to przecież nie loteria.Według mnie nie, ale lepiej zapytać się prawnika lub udać się na forum prawne i tam się dopytać, aby mieć 100% pewność.
skowron-line
To będzie gra zręcznościowa.
Twist
Konkursy w ktorych wygrywa osoba wykaze sie wiekszymi umiejetnosciami od inncyh (wieksza wiedza, szybkosc itd). nie podlegaja pod loterie w rozumieniu ustawy o grach losowych.
markonix
Gra zręcznościowa była by super smile.gif
Żeby były równe szanse chce żeby losowy moment był np. 24h po ostatnim zgłoszonym, aby go nie faworyzować.

Kto siedzi w temacie wie jakie mogą być problemy gdy stworzy się "loterię" :/

Twist, zgadza się. Jedynie chodzi tu o fakt, że okienko się pojawi losowo, np. raz 10 minut po ustalonym czasie, raz 15 minut.
Chyba, że ustalić stały moment pojawienia się okienka, ale wtedy jak dla mnie mniejsza zabawa.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.