Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Edycja host z cmd
Forum PHP.pl > Inne > Komputery i oprogramowanie
ShadowD
Mam programik który generuje mi plik host i vhost dla servera następnie go restartując - tak by przyśpieszyć sobie prace z vhostami i nie pisać z palca za każdym razem.

Mam jednak problem z skopiowaniem pliku host do jego pierwotnej lokalizacji, myślałem że zmiana właściciela pliku i próba przeniesienia go przez wywołany plik bat się powiedzie - niestety tak się nie stało - kasperski krzyczy, że to trojan - zaznaczam by go dodał do wyjątków, więc coś się dzieje tylko coś dalej idzie nie tak.

copy hosts C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts
pause

To mój cały pliczek do kopiowania, macie pomysł co trzeba zmienić by ta operacja zakończyła się powodzeniem? Nadanie uprawnień czy zmiana właściciela (różne kombinacje) nie pomagają. :/

Ps. Ew. mogę zlecić komuś napisanie programu za pomocą którego będzie opcja generowania tych 2 plików, w jakimkolwiek jezyku, byle pod win śmigało, ofc zapłacę.

Ew. jest jakaś opcja przekierowania wszystkiego *.dev na lokalny server?
mar1aczi
Jaki windows?
Utwórz sobie na pulpicie skrót o zawartości
Kod
%windir%\system32\notepad.exe %windir%\system32\drivers\etc\hosts
z nazwą wygodną dla siebie smile.gif
Następnie klknij prawym klawiszem myszki i wybierz "Właściwości". Na zakładce "Skrót" kliknij "Zaawansowane" i zaznacz opcję "Uruchom jako administrator". Zapamiętaj zmiany i voila smile.gif Wystarczy tak smile.gif?
ShadowD
Właśnie nie, chciał bym pobierać plik host, na jego podstawie generuje sobie labelki z rozpisem hostów, mogę dodać nowe, usunąć istniejące. Po kliku zapisz na podstawie tych labelek jest tworzony plik host (już zmieniony) i plik vhost.ini dla apache, po czym serwer jest restartowany.

Dzięki czemuś takiemu mogę banalnie szybko dodać kilka hostów i nie babrać się w 2 plikach, to raczej ma mi umilić pracę niż jest nie zbędne do życia, ale warte kilku piw jest. ;-)
webdice
Spróbuj z runas.
ShadowD
@webdice jeśli chodzi Ci o uruchomienie jako administrator to właśnie tak robię cały czas, niestety konsola zgłasza wielkie zero.

http://d.pr/i/pGKp
Co ciekawe mam kasperskiego i przy takiej konfiguracji mam alert o trojanie qhost - więc wydawało by się że system zezwolił a kacper się zdenerwował - więc plik poszedł do wyjątków i od tego czasu konsola wygląda jak na screenie - efektów brak.

Jeśli bara przekopiuję do katalogu etc i próbuję tam lokalnie przekopiować plik host to wszystko działa prawidłowo (jeśli odpalam jako admin). Dodatkowo jeśli odpalę konsolę z menu start "jako admin" to wpisując w niej polecenie "copy C:\Users\Load\Desktop\hosts C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts" plik kopiowany jest prawidłowo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.