Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skanowanie dokumentu
Forum PHP.pl > Forum > Po stronie przeglądarki
kosiek
Witam. Czy ktoś kojarzy czy istnieje możliwość skanowania dokumentu przez sieć tak żeby w odpowiedzi otrzymać plik. Czyli klikam skanuj na stronie, button wywołuje adres skanera i w odpowiedzi otrzymuję plik, ewentualnie idealnie $_FILES? Wiem, że istnieje skanowanie do folderu sieciowego, ale to nie jest idealne rozwiązanie. Może ktoś podpowie jakieś inne rozwiązanie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
timon27
" klikam skanuj na stronie, button wywołuje adres skanera"
Przeglądarka miałaby mieć dostęp do systemu użytkownika?
To była by poważna luka bezpieczeństwa.
kosiek
...klikam wyślij na stronie a strona wysyła plik na serwer ftp...tutaj też jest luka w bezpieczeństwie?
redeemer
Upload wybranego pliku przez użytkownika to nie to samo co bezpośredni dostęp do sprzętu. W samym HTML(5)/JS raczej tego nie zrobisz. Musisz użyć do tego zewnętrznych pluginów takich jak applet w Javie, Flash, ActiveX czy Silverlight.
sowiq
Chciałbyś, żeby Twoja przeglądarka miała dostęp do Twojego skanera i żeby mogła sama z siebie wysyłać jakieś pliki na FTP? smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.