skoro formularz jest pusty, to błąd pojawia się wcześniej. Ma to być tak:
selektem na pętli wyświetlasz wszystkie rekordy, i przy każdym jest przycisk "edytuj". Właściwie edytuj jest linkiem. Link ten ma mieć taką budowę, żeby w nim przesyłane były dane rekordu, a w zasadzie wystarczy przekazać ID rekordu
<a href="edycja.php?id=$id">edytuj
</a>
wtedy po wciśnięciu ładuje Ci się plik edycja.php, w którym jest taki sam formularz jak do wprowadzania, z tą różnicą, że wcześniej w pliku robisz sobie:
<?php
$id=$_GET['id'];
?>
Mając już w pliku edytuj.php id rekordu który chcemy edytować robimy selekta na ten rekord, a dane z niego ładujemy do formularza w taki sposób:
<?php
$towar=$wiersz['towary']
?>
<input type="text" name="tytul" value="
<?php echo $dana_rekordu; ?>" size=50>
W ten sposób masz wypełniony formularz.
Zamiast wykonywać tego selekta można wszystkie dane przesłać metodą GET (tak jak to zrobiłem z ID) - jest to szybsze (czas wykonania skryptu jest krótszy), ale wtedy w adresie url ujawniasz budowę tabeli.
EDIT:
To powyżej to jest rozwiązanie na osobnych plikach. Jest to bardziej obszerny kod (pliki niestety więcej warzą), ale jest to znacznie czytelniejsze dla początkujących (sam tak to robię).
Ciąg dalszy wygląda tak, że gdy przeedytujesz dane w formularzu, to wciskając submita przenosi cię do kolejnego pliku, np. update.php (oczywiście musi być <form action="update.php>).
W pliku update dajesz polecenie:
<?php
mysql_query("UPDATE towary SET towar = '$towar'... WHERE id = $id"); ?>
Wcześniej jednak musisz w zmienną $towar wsadzić wartość z formularza, a więc jeśli pole formularza w które wpisuje się nazwę towaru miało name="dupamaryny", to wpisujesz przed tym mysql_query taką linijkę:
<?php
$towar=$_POST['dupamaryny'];
?>
i tu jest koniec. Dodajesz jeszcze tylko jakieś echo, że zmiany zostały dokonane i link powrotu do spisu towarów.
Tak w sumie, to powinieneś całą przygodę z formularzami zacząć od poznania metod GET i POST - dopiero jak zrozumiesz o co w tym chodzi będziesz mógł w pełni rozumnie napisać formularz do obsługi treści bazy danych. Na przykłąd zacznij tu:
http://pl2.php.net/manual/pl/language.variables.external.php