Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP] Jak zacząć tworzyć szablon w Twig
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
Mateoo88
Witam,
jestem w trakcie tworzenia strony internetowej. Aby nie edytować każdej podstrony od początku chciałbym zastosować szablon, dokladnie interesuje mnie Twig. Jeste niestety zielony w tym temacie i nie wiem jak zacząć, abym mógł korzystać ze znaczników które oferuje Twig. Ściągnąłem ze strony projektu najnowszą wersje i stoje. Oglądam Tutoriale ale niestety nie wiem jak ruszyć.
Proszę o jakieś wskazówki.

Bardzo dziekuje
rad11
http://twig.sensiolabs.org/doc/installation.html

Przecież tutaj masz objaśnienie jak uruchomić. Najłatwiej będzie użyć composera.
Mateoo88
Tak jak pisałem, jestem zielony w temacie instalacji nie wiem gdzie co i jak. Wiem jak stworzyć prosty (wystarczający dla mnie) szablon, nie wiem niestety jak zrobić aby był poprawny wczytywany. Po prostu nie wiem jak uruchomić Twig.
Fred1485
http://twig.sensiolabs.org/doc/intro.html

Podstawowe połączenie z PHP.
Mateoo88
Dobra, jako totalny laik w tym temacie zapytam, gdzie mam wpisać te komendy z instrukcji? W domu używam xampp , tam jest jakaś konsola ale jak mam to zrobić na serwerze współdzielonym?
Pewnie to pytanie jest bardzo głupie, dlatego z góry przepraszam smile.gif
Fred1485
Polecenia piszesz normalnie w pliku .php
Mateoo88
Ok, czyli muszę skopiować całą zawartość którą pobrałęm ze strony Twig do katalogu z moją stroną?
Następnie muszę utworzyć folder gdzie będę pliki którę będę includował do strony głównej tak?
Wyczytałęm też, że trzeba jakieś sterowniki stworzyć aby wszystko działało poprawie.

Ech, czarna magia sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.