Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [HTML][CSS]divy i css
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
rvk
już nie wiem.. o co chodzi.. zawsze kodowałem strony normalnie .. a teraz nic się nie wyświetla...
html..
CODE

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en">

<head>
<title></title>
<link rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css"/>
</head>
<body>
<div id="bg">

<div id="ntop"></div>
<div id="top"></div>
<div id="pp"></div>



</div>
</body>
</html>



css

CODE
#bg {
background-image: url(bg.png);
}



chciałem zakodować zwykła stronke..
no i tak ustawiłem divy.. wchodze w css... ustawiam... tło... nie wyświetla.. się..
marginesy same jakoś powstają...

nie odsyłajcie mnie do jakiś kursów.. bo koduję stronki.. już trochę, miałem lekko przerwe.. ale.. no nie wiem ;p
ddiceman
Bo divy sa puste. Wypelnij je czyms, lub nadaj atrybuty width i height kontenerowi #bg o wartosciach takich jak wymiary obrazka
likemandrake
Zgodnie ze specyfikacją jeżeli dany element nie ma żadnej zawartości, to ma być nie wyświetlany, a to, że IE mimo wszystko wyświetla, nie znaczy, że robi to dobrze.

Tak jak wyżej pisze kolega, albo czymś wypełnij (tekstem, obrazkami, itp.), albo nadaj wymiary, pod warunkiem że to są elementy inne niż liniowe.
rvk
a w czym dodać kolor tła, bez podawania wysokosci i szerokości.. *bo tego sie tak nie ustali)
tzn nie chce w <body bgcolor> tylko w css.

a jak ustawić diva na całą długość, lub całą szerkość ?
tzn. jakoś tak width: full; ?
likemandrake
Zgodnie ze specyfikacją elementy blokowe zajmują automatycznie całą dostępną szerokość (mają atrybut width: auto;) jeżeli są pozycjonowane inaczej niż bezwględnie lub nie są elementami pływającymi.

Nadawanie tła obrazkowego oraz koloru tła nadaje się przy użyciu background lub poszczególne części background-*. Działa to dla każdego elementu HTML, więc co za problem nadać go na body.

Zastanawiam się ile to "trochę" u Ciebie znaczy.
rvk
da się do to css wpakować ?!

tzn. żeby kolor tła nie był w html tylko w css

aa i ... od czego zalezy co wstawiamy w css przed id diva ?
jak jest np.

#nazwa_diva{
}

to zamiast tej gwiazdki nie raz są kropki itp. ?!
webdevil
chodzi Ci o to?
  1. body {background-color:#FF0000;}


poczytaj więcej o css:

kropki odnoszą się do nazw klas. Czyli jeśli masz selektor .klasa to odnosi się on do wszystkich elementów z class="klasa"
# odnoszą się do identyfikatorów. Czyli jeśli masz selektor #klasa to odnosi się on do wszystkich elementów z id="klasa"

więcej przeczytasz w jakimś kursie css
likemandrake
Cytat(rvk @ 18.02.2009, 11:36:51 ) *
nie odsyłajcie mnie do jakiś kursów.. bo koduję stronki.. już trochę, miałem lekko przerwe.. ale.. no nie wiem ;p



Kolego... zero podstaw... I ty piszesz, żeby Cię do żadnych kursów nie odsyłać... Lepiej przyznaj, że nie chce Ci się czytać, tylko na gotowca byś wszystko chciał...

Będę łaskawy i zapodam Ci dwa sensowne kursy:

http://kurs.browsehappy.pl o CSSsie
http://kurshtml.boo.pl o (X)HTML, CSSie i przykładowe skrypty JS
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.