Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [JavaScript] Płynne przejście między obrazkami w tle
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
czarekwenta
Witam

Znalazłem skrypt który zmienia obrazki w tle, mój problem polega na tym, że chciałbym aby te obrazki w tle przechodziły między sobą w jakiś płynny sposób np fadem lub innym ciekawym efektem ( Dodam, że dopiero zapoznaję się z JavaScript i jestem zielony). Skrypt który użyłem można zobaczyć pod http://evuze.pl/art/. Chciałbym uzyskać efektowny blur dzięki temu skryptowi.

I takie dodatkowe pytanie mi się jeszcze nasuwa czy da radę zrobić tak, by te zmieniające się tło uruchomiło się dopiero po załadowaniu obrazków przez przeglądarkę, a do tego czasu widać by było tylko gif ładowania na jakimś jednokolorowym tle?



Z góry dziękuję za pomoc poniżej JavaScript jakiego użyłem:


$(function() {

var tla = new Array();
tla[0] = "http://evuze.pl/art/img/BG1.jpg";
tla[1] = "http://evuze.pl/art/img/BG1Blur.jpg";

var i=1;

window.setInterval(function(){
$('html').css('background-image','url("'+tla[i]+'")');
i++;
if (i==tla.length) i=0;
}, 3500);

});

CuteOne
To manewrowania grafiką niezastąpiona jest biblioteka jQuery.

google -> jquery animate
google -> jquery slider
czarekwenta
Jak już mówiłem w JS jestem kompletnie zielony. Nawet jeżeli znajdę właściwy efekt nie wiem gdzie go dać tak żeby wsio działało tak jak chcę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.