Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Mail przez smtp na OVH
Forum PHP.pl > Inne > Komputery i oprogramowanie
Cysiaczek
Witam,

Jako, że na serwerach poczty znam się jedynie w stopniu umożliwiającym wysłanie maila, chciałem zapytać, dlaczego nie mogę wysłać maila przez SMTP z wewnątrz serwera OVH? Serwer jest dedykowany, ma zainstalowane qmail i skrypty PHP z innych serwerów bezproblemowo łączą się poprzez SMTP i wysyłają wiadomość. Podobnie programy pocztowe. Jedynie skrypty PHP na tymże serwerze ciągle zwracają błędy połączenia. (phpMailer)

Wie ktoś jak to naprawić?

Pozdrawiam.
suchy1
a co masz wpisane w php.ini w zmiennej odpowiedzialnej za smtp ?
Cysiaczek
Nie spodziewałem się, że ktoś tu jeszcze odpisze, ale dzięki smile.gif
Problem rozwiązany. Wystarczyło wyłączyć uwierzytelnianie
  1. <?php
  2. $phpMailer->isAuth=false;
  3. ?>

bo uwierzytelnieniem jest uprzednie poprawne logowanie POP z danego IP. Odrobinę zakręcone i IMO dziwne, ale zadziałało. Poczta jednak poszła na gmaila, nie wierzę czemuś, co hasła nie wymaga smile.gif

Pozdrawiam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.