Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [inne][PHP] Pytanie odnośnie silników i php
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
giera
Witam.
Pytanie może nie podstawowe no ale musze poszukać pomocy, otóż co nie co potrafię z php i mysql, korzystałem z wampservera wiec wszystko było proste, apache php i sql praktycznie same sie zainstalowało i skonfigurowało ale ostatnio mam za zadanie żeby zrobić test/porównanie silników bazodanowych i właśnie nie mam pomysłu jak podejść do tematu tzn. chciał bym żeby za pośrednictwem przeglądarki była możliwość wyboru silnika bazodanowego ale właśnie nie wiem czy coś takiego jest wykonalne tj. że mam podniesione dajmy na to php, apache oraz 5 silnikow i mogę sobie odpowiednio przebierać w nich. Wyczytałem co nie co o bibliotece POD z tym że też nie wiem czy to dobra opcja ponieważ nie wiem jak to działa w praniu wiem tylko tyle że standaryzuje zapytania i mogę używać tych samych "zwrotów" do kilku typów baz. Może ktoś z was robił kiedyś coś podobnego w php do kilku baz i mogl by mi podpowiedzieć jak to powinno wyglądać co mam zainstalować i mniej więcej jak skonfigurować.
Z góry dzięki za odpowiedz.
Pozdrawiam
wNogachSpisz
W jakim to języku jest, bo nie nadążam.
Klingoński?
giera
wybacz, mam nadzieję że teraz jest czytelniejsze
Monter08
Jeżeli dobrze rozumiem to chcesz postawić 5 serwerów baz danych i sprawdzić każdą poklei tym samym zapytaniem? Jeżeli tak to PDO będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, w necie masz dużo tutoriali jak postawić to na nogi, z serwerami też nie powinno być zbytnio problemów.
giera
no dokladnie o to mi chodzi coś poszperam jak natrafie na jakies problem to zapytam ponownie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.