Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Rich snippets
Forum PHP.pl > Inne > Hydepark
nospor
Hejka,
stosował ktoś z Was u siebie w serwisie rich snippets? Wyświetlało się to ustrojstwo w wyszukiwarce google?
Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie?

edit:
I jak, nikt nie bawił się tym ustrojstwem? No to trzeba będzie przetrzeć szlak smile.gif
SHiP
W wordpressie jest wtyczka Seo Ultimate lub jakoś tak. Ona oferuje wsparcie dla czegoś takiego. Ja się tym nie bawiłem ale podobno działa winksmiley.jpg.
nospor
Cytat
podobno działa
No a ja właśnie czytałem że średnio na jeża działa, więc wolałem się podpytać zanim zacznę marnować własny czas na to smile.gif
nospor
@devnul ale że aż tak niskie masz o mnie zdanie.... Ja znalazłem informacje co to jest, jak tego używać itp. Stronę co podałeś też studiowałem.

Mi chodzi o Wasze doświadczenia z tym ustrojstwem. Przeglądając internet w poszukiwaniu informacji o tym, znalazłem opinie, że na razie to działa jak chce, a już w szczególności w Polsce. Dlatego chciałem poznać Wasze doświadczenia w tej materii smile.gif
devnul
Cytat
@devnul ale że aż tak niskie masz o mnie zdanie.... Ja znalazłem informacje co to jest, jak tego używać itp. Stronę co podałeś też studiowałem.

wybacz, jakiś taki nawyk tongue.gif

Z mojego doświadczenia - googiel korzysta z tego głównie (przynajmniej jeśli idzie o SERP) w celu wyłuskania danych geolokalizacyjnych (można sobie pięknie sprecyzować współrzędne itp) jeśli znajdzie w pobliżu takich danych informacje w stylu adres i numer telefonu to zostaną one wyświetlone przy mapce lub zostanie ona dołączona do wyników jako sugestia (pod stroną link z plusikiem umożliwiającym rozwinięcie mapki). Chociaż trzeba przyznać że całkiem inteligentnie i bez tego potrafi sobie googiel poradzić i wyłapać z treści sensowne informacje. Co prawda nie będzie to aż tak precyzyjne ale także daje radę. Dlatego zależy do czego chcesz tego używać. Jeśli do podciągnięcia pozycjonowania to bym powiedział że na tą chwilę nie warto bo zysk jest marginalny a żeby zrobić to dobrze przy sporych rozmiarach stronie trzeba się trochę pobawić. Jednak nie wątpliwie w przyszłości będzie to już pewnie coraz szerzej wykorzystywane.
wookieb
RDF służy do semantycznego opisu treści w stronie (polecam RDF zamiast RDFa, ten pierwszy po prostu nie śmieci tak bardzo kodu)
Tak naprawdę niezależnie od tego, czy chcesz się przystosować pod google czy też "rich snippets" inne roboty bardzo dobrze dają sobie radę z RDF i lepiej "oznaczają" twoją stronę w konkretnych kategoriach.
Po uzupełnieniu stron o nagłówki RDF na pewno nie stracisz a jedynie możesz zyskać nie tylko względem google-a.

Poza tym w linku, którym podałeś jest ładne info
Cytat
(Note: Marking up your data for rich snippets won't affect your page's ranking in search results, and Google does not guarantee that markup on any given page or site will be used in search results.)


Co do efektów jakie to przynosi niestety nie jestem w stanie podać ci jasnej, oraz potwierdzonej faktami, tezy.
randomek
Zwiększa na pewno CTR, ale w Polsce jak na razie google tego nie uwzględnia - a czy będzie oficjalnego info nie ma, na stronach eng działa to już od ubiegłego roku (na dobrych stronach)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.