Kojak, tak robiło się strony na początku lat 90'tych, echowanie na górze nagłówka a na dole stopki to amatorska prowizorka, na generowanie strony musimy patrzeć jak na całość, proces tworzenia strony www składa się z 4 zasadniczych etapów:
1. Przyjmowanie parametrów - czyli zmiennych środowiskowych, parametrów z adresu, pliku konfiguracyjnego itp.
2. Generowanie poszczególnych elementów strony - zajmuje się tym tak zwany silnik, który na podstawie parametrów wejścia przygotowuje zawartość meta, listę szablonów, stylów, treści z poszczególnych modułów, paneli etc.
3. Połączenie wygenerowanych elementów z kodem HTML - to jest strefa dla backendowców
4. Wysłanie gotowej strony do przeglądarki - dopiero gdy strona jest gotowa jako całość, to wysyłamy ją do przeglądarki
Gdy wyechujesz nagłówek to jak wstawisz do niego meta wygenerowane na podstawie treści? A jak pojawi się błąd to karzesz przeglądarce zwrócić to co jej wysłałeś i zastąpisz stroną błędu? Przy całościowym procesie tworzenia strony nie ma to znaczenia - możesz zacząć od stopki, a za jej miejsce na stronie odpowiada szablon strony, który powinien wyglądać mniej więcej tak:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset={charset}" /> <meta name="keywords" content="{keywords}" /> <meta name="description" content="{description}" /> <meta name="Robots" content="index,follow" /> {css}{base}
<p>Tutaj zaprojektuj układ strony i wstaw niezbędne zmienne
</p>
- zacznij od tego, żeby Twój silnik generował odpowiednie elementy strony na podstawie parametrów - dopiero na samym końcu łączysz to z szablonem strony, który rzecz jasna także zależy od parametrów wejścia - może być inny dla każdej kategorii.
Możesz oczywiście robić strony na zasadzie: statyczna całość a podmieniam tylko środek (jak widzę takie strony, za które w dodatku ludzie biorą ciężką kasę to mnie mdli), jednak chyba nie po to tu jesteś?