Cytat(CuteOne @ 2.04.2012, 07:29:42 )

Właśnie... jakie pluginy?
@makonix tak wyglądają(w dużym skrócie) ścieżki działania dla różnych żądań:
dla żądania "xyz.pl/podstrona/ref=ktos"
FrontController -> Router -> Kontroler ZZZ -> Akcja HUHU
dla żądania "xyz.pl/ref=ktos"
FrontController -> Router -> Kontroler XXX -> Akcja HAHA
innymi słowy Router odpalony przez FC odpala(lub przekazuje ich nazwy dalej) kontroler i akcję dopasowując parametry url do tych, które posiada z jakiegoś źródła(baza danych, plik xml/ini/.php itp.). Więcej o FrontControllerze i routingu dowiesz się przeglądając źródła np. Zenda
@CuteOne: Sprawa systemu referencyjnego ma niewiele wspólnego z routing-iem, więcej z FrontController-em, według przykładu, który zaprezentowałeś zarówno akcja HUHU, jak i akcja HAHA musiałaby implementować kod sprawdzający, czy w adresie URL znajduje się parametr ref. Co więcej każda inna akcja w każdym innym kontrolerze musiałaby implementować dokładnie taki sam kod, co w ogóle mija się z celem. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest plugin uruchamiany przez FrontController jeszcze przed "przetworzeniem" żądania. Działało by to mniej więcej tak:
1. wysyłamy żądanie, które odbiera FrontController,
2. FrontController uruchamia plugin, który sprawdza, czy w adresie/żądaniu występuje parametr ref i podejmuje odpowiednią akcję,
3. FrontController na podstawie żądania pobiera informacje od Routera i uruchamia odpowiedni kontroler i odpowiednią akcję.
Gwoli wyjaśnienia, chodzi o to, że
jeden i ten sam identyfikator referencji może być przesłany jako parametr zarówno przy wejściu na stronę główną, jak i na każdą inną podstronę.
EDIT:
Podsumowując kwestię logowania i wylogowywania... obie akcje (bo powinny to być raczej akcje, aniżeli kontrolery) powinien realizować jeden i ten sam kontroler autoryzacji. To co się stanie po zalogowaniu, czy też po wylogowaniu można zrealizować na wiele sposobów.