Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Exec()
Forum PHP.pl > Forum > PHP
andrews_p
Czesc 4all,
chciałem sie dowiedzieć jak z poziomu php otworzyc plik *.exe. Na stronie php.net dowiedziałem się że w php są funkcje do odpalania zewnętrzych skryptów,
- exec()
- system().

Prośba jest aby ktoś napisał w jaki sposób wypełnić ścieżkę do danego pliku który jest na dysku C:\\ Serwer postawiony jest na WinXP, aczkolwiek propozycje również mogą być dla systemu Linux, gdzie chciałbym postawić serwer.

Próbowałem kilku kombinacji aczkolwiek one nie działają sad.gif z nieznanego mi powodu.
np. exec("C:\\File.exe"), system("\"C:\\File.exe\""); exec("C:\\File.exe &") itp.

Dzięki za konkretne rozwiązanie, które na pewno zadziała, lub o linki do przykładów.

Pozdro
kszychu
Przejrzyj komentarze do exec() w manualu. Jest tam kilka na temat używania exec pod windowsem. Chdzi chyba o to, że składnia ma być exec('cmd c:\\program.exe') ale sprawdź to sobie dokładnie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.