Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wyciąganie informacji o filmie?
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
marcim
Witam!
Poszukuję jakiegoś skryptu, który by wyciągał informacje z filmwebu, znalazłem na forum odpowiadający mi, ale już chyba nie jest on aktualny. Czy teraz takie coś jest możliwe w ogóle? A to ta poprzednia funkcja:
klik
Byłaby ona idealna, ale nie działą. Chyba że ja coś żle robie, do kodu dodaję:
  1. <?php
  2. $res = getMovieInfo( 'Crash', 2004 );
  3. echo $res['genre']['0'];
  4. ?>

I skrypt nic nie wyświetla
Pozdrawiam
pyro
Cytat
29.01.2006


to skrypt sprzed 2 lat, bardzo możliwe, że od tego czasu się zmieniła struktura strony i dlatego nie działa, jednak nie przeszkadza to we własnej modyfikacji funkcji smile.gif
marcim
Chętnie bym spróbował, tylko że jak narazie jestem świeżo po książce 1 (php+mysql), na karku kilka skryptów, ale dla chcącego nic trudnego. Jedyną przeszkodą jak dla mnie jest adres filmu. Powiedzmy tworzę formularz, w nim nazwa i rok produkcji (bądź od razu kilka pozycji wczytuję z pliku)- to nie problem. Problemem dla mnie jest jak odczytać dane ze strony (chodzi tylko o link, na filmwebie każdy link jest typu:
http://www.filmweb.pl/f399328/WALL.E,2008. Problemem jest pogrubiony fragment, jest on jakby id filmu, skąd miałbym go wziąć?
Wymyśliłem że możnaby najpierw otworzyć wyszukiwarkę (do tego mogę zrobić sobie adres z moimi zmiennymi, http://www.filmweb.pl/szukaj?q=wall.e&c=film), potem preg_match() i wyszukać adres strony docelowej.
Czy dobrze wymyśliłem, czy może jest jakiś łatwiejszy sposób?
Pozdrawiam
pyro
pomysł z początkowym wklepaniemw wyszukiwarkę w tym przypadku jest jednym z lepszych pomysłów
marcim
OK, będe próbował coś zrobić, zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam, i zapewne będe pisał o jakąś pomoc smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.