Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: checkboxy i wiele stron.
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
tsharek
Witam. Mam problem. Otóż mam wiele stron z wynikami. np. z 10. i z tych wyników wybiera się za pomocą checkbox wyniki do drukowania. Muj problem polega na tym że jak jestem np. na pierwszej stronie i wybiore se jakieś zlecenie i wejde na drugą i z powrotem na pierwszą to mi zaznaczone checkboxy znikają. (linki do innych stron to <a href.. a nie buttony). checkboxy nazywają siem tak samo jak id wyniku - tak więc się nie powtarzają. prawdopodobnie oprucz php trza będzie użyć javy - a ją niestety słabo znam. proszę o pomoc
Foxx
Nie wiem czy dokładnie o co Ci chodzi ale czuję że to ma związek z parametrem checkboxa - "checked"
[xml:1:4ddcc2e1f1]
<input type="checkbox" name="qwerty" checked>abc
[/xml:1:4ddcc2e1f1]
Pewnie się już domyślasz...
Przekaż w urlu odpowiednią zmienną [id_wyniku] i gotowe.
Potem tylko w każdym checkoxie dasz coś w stylu
[php:1:4ddcc2e1f1]<?php
if($_GET['id_wyniku'] == "nazwa_tego_checkboxa"){
echo "checked";
}
?>[/php:1:4ddcc2e1f1]
kicaj
jesli dobrze zrozumialem to nie ma na to rozwiazania, jak zaznaczysz checkbox na jednej stronie to juz na drugiej nie bedzie zapamietywal!
zulus
chyba że będziesz dalej przesyłał sobie id w url'u lub przekazuj sobie w sesjach np w formie tablicy
Foxx
Nie, kicaj_ ma rację - to by zadziałało gdyby kliknął na submit ale on chce przejść za pomocą linku.
Mogłoby to jeszcze działać gdyby każdemu checkboxowi odpowiadał jeden link w który by się klikało po zaznaczeniu.
Trzeba chyba użyć JS
tsharek
wielkie dzięki za odpowiedzi, ale se poradziłem jusz:)
kluczę do rozwiązania był generowany skrypt js (coś w stylu bo nie pamiętam):
Kod
<script>

function strony(strona)

{

get='';

if(document.formularz.f0.checked=true) get=get+'&f0=1';

if(document.formularz.f1.checked=true) get=get+'&f1=1';

...

...

...

window.open('jakisskrypt.php?strona='+strona+get, '_self');

}

</script>

tera linki do stron bendą <a href="java script:strony(jakaśstrona)>jakaśstrona</a>
+obsłużenie w formularzu (który ma name='formularz') że jak bendzie get to odopwiednio ustawić checked (pdrzy checboxie o odpowiednim fx gdzie x to nume checkboxa). mam nadzieje że moje wypociny się komuś przydadzą. pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.