Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Generator drzewa genealogicznego
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
Michu
Witam. Szukam skryptu PHP który po podaniu listy osób oraz ich powiązań wygenerowałby HTML-owe drzewo genealogiczne. Czy ktoś zetknął się z czymś takim?
neptus
Tak. Robi to każdy program genealogiczny. winksmiley.jpg Lista, oczywiście musi być w formacie GEDCOM. Najlepszy gotowy skrypt opensource: PhpGedView.
Michu
Znam dobrze PHPGedView. Nie chodzi mi tu o CMS, lecz o oddzielny skrypt, pobierający dane o osobach i ich relacjach, i wypluwający czysty HTML przedstawiający pełne drzewo genealogiczne, coś w rodzaju krzyżówki descendant chart i pedigree chart (jak co to google). Taką funkcję mają GenoPro, Family Tree maker i gazyliony innych programów genealogicznych, na pewno istnieje więc coś podobnego pod php. Idealnym rozwiązaniem byłby generator wbudowany w serwis Geni.com, wykorzystujący flash'a.
neptus
Opensourcowych skryptów genealogicznych poza phpgedview praktycznie nie ma. Wiem, że ludzie robili sobie jakies wstawki do cms-ów portalowych ale raczej nie udostępniali źródeł.
Moze tutaj cos znajdziesz:
http://www.codango.com/php/dir/webapps/miscella/familytr/
Nie sprawdzałam tych źródeł. Nie wiem, jakie to skrypty.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.