Witam serdecznie. Jestem nowy i z php mam wspolnego tyle ze znam ogolna zasade dzialania winksmiley.jpg a aby wykrzesac cos z siebie potrzebuje 3h aby przerobic jakiegos gotowca .. wiec nie blyszcze inteligencja w tym zakresie ...

Zanim zalozylem ten temat , przeszukalem wszystkie posty na tym forum ktore poruszaly funkcje unlink. Z angielskim manualem sobie nie umiem poradzic , a nikt wczesniej akurat tego typu problemu nie mial .. wiec dobre serca smile.gif pomocy ;p

sa dwie drogi jakie beda mi odpowiadly. mianowicie :

1) przerobic istniejacy skrypt , tak aby na poczatku kazdego wylistowanego pliku , byl link ktory opzwalalby na usuniecie go z serwera ( formularz upload nadaje odpowiednie chmody plikom , a serwer zezwala na kasowanie unlinkiem ) kwestia tylko zapisac ...

CODE
$path = $_GET['path'];
if(!isset($path))
{
$path = "./upload";
}

if ($handle = opendir($path))
{
$curDir = substr($path, (strrpos(dirname($path."/."),"/")+1));
print "Aktualny katalog: ".$curDir."
************************
";
print "Sciezka: ".dirname($path."/.")."
************************
";

while (false !== ($file = readdir($handle)))
{
if ($file != "." && $file != "..")
{
$fName = $file;
$file = $path.'/'.$file;
if(is_file($file))
{
print "[F] ".$fName." ".filesize($file)." Byte
";
}
if(is_dir($file))

{
print "<li>[D] $fName
";
}
}
}


closedir($handle);
}
?>



2) Opcja nr dwa , polega na zrobieniu formularzyka z rozwijana lista ktora zawiera wszystkie aktualnie zaladowane pliki w folderku. a nastepnie button kasujacy pliczek.

( widzialem cos podobnego , mianowicie wpisywalo sie sciezke do pliku a nastepnie plik usun.php wykonywal polecenie ... u mnie nie chcial dzialac . sad.gif )


Bardzo prosze aby ktos sie zlitowal smile.gif a pozniej pochwale sie co to za stronka.
Pozdrawiam!