Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wysuwane menio
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
TomASS
Szukam linka do strony (albo lepiej do miejsca skąd można ściągnąć) do wysuwanego menu np. lewje strony smile.gif Chciałbym aby to użytkownik decydował kiedy ma się schować a kiedy zamykać.... gdzieś kiedyś widziałem, ale teraz za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć :/
Jabol
robisz małego js z onClick w którym w którym szukasz elemntu poprzez jakoś elementgetbyid i zmieniasz display pomiędzy none a block
TomASS
Ehhh....

Ja mówię o wysuwaniu/wsuwaniu a nie o znikaniu i pojawianiu się smile.gif
bim2
no to
Kod
width = document.getElementById('id').style.width;
while(true) // nie wiem czy tak jest w javascript, ale daj byle jaka petle
{
if(width >=180)
{
break;
}
width++;
}
Jabol
Cytat(Jabol @ 11.09.2008, 14:27:19 ) *
robisz małego js z onClick w którym w którym szukasz elemntu poprzez jakoś elementgetbyid i zmieniasz display pomiędzy none a block

Sory, racja. Po prostu w czasach jak się jeszcze w to bawiłem to miałem wolnego kompa, który tak mulił, że osiągał efekt w/wysuwania tongue.gif.
Cysiaczek
@TomASS - ponad tysiąc postów i nie wiesz, że jest odpowiedni dział od tego? Łamiesz mi serce worriedsmiley.gif
Przenoszę na subforum szukam
TomASS
Cysiaczku drogi - jakie to szukam? smile.gif Gdzieś to mam, tylko wskażcie mi gdzie tongue.gif

Z taką głupotą to tylko na hydepark! Chcesz aby później ludzie mówili, że nabiliśmy posty na takich bredniach?
Cienki1980
A ja bym sugerował zrobienie tego w jQuery o wiele krótszy kod niż ten podany przez NuLL'a
  1. </head>
  2. <script type="text/javascript" src="jquery-1.2.3.min.js"></script>
  3. <style type="text/css">
  4. <!--
  5.  
  6. #menu {
  7. position:absolute;
  8. height:200px;
  9. width:150px;
  10. background-color:red;
  11. top:30px;
  12. }
  13.  
  14. .hideMenu {
  15. left: -150px;
  16. }
  17.  
  18. -->
  19.  
  20. <script type="text/javascript">
  21. $(document).ready(function () {
  22. $('span.menu-tab').toggle(
  23. function () { $('#menu').animate({left: "10px"}) },
  24. function () { $('#menu').animate({left: "-150px"}) }
  25. );
  26. });
  27.  
  28. <span class="menu-tab">pokaz/ukryj menu</span>
  29. <div id="menu" class="hideMenu">tekst menu</div>
  30. </body>
  31. </html>


EDIT: Oczywiście sam się z tym męczyłem dłuugo ale od czego ma się szefa który zna jQuery jak własną kieszeń i zaproponował powyższe rozwiązanie. Niniejszym rozwiązanie jest jego pomysłem biggrin.gif.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.