Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Licznik czytań
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
indexx
Witam serdecznie.

Szukam licznika czytań/wyświetleń danej strony, tj mam stronę z newsami i chciałbym aby na każdej z nich był wyświtlany tekst :

"News czytany x razy"

taki skrypt można znaleźć ale chciałbym także aby na stronie ze spisem newsów pod każdym newsem również znalazł się ten tekst czyli:
News1
"News czytany x razy"
News2
"News czytany x razy"
News3
"News czytany x razy"


Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
AxZx
w tabeli newsow dodajesz kolumne licznik.
za kazdym razem gdy wyswietlasz dany news sprawdzasz czy jest w sesji informacja o przegladaniu newsa, jesli nie ma zwiekszana jest wartosc licznika (kolumna licznik w tabeli news) i zapisujesz sesje.
przy wyswietlaniu newsow poprostu wyswietlasz wartosc kolumny licznik.
indexx
Napewno tak można to zrobić ale dla laika takiego jak ja Twoje słowa są niezrozumiałe, może znasz jakiś gotowy skrypt do ściągnięcia lub instrukcję krok po kroku jak taki zrobić?
kazag
1. Rejestrujesz sesję i dodajesz do niej np. zmienną "czytany"=1. LUB ustawiasz cookiesa z taką zmienną.
2. W pliku wyswietlającym newsa, na początku, sprawdzasz, czy zmienna $_SESSION['czytany'] ma wartość 1 (albo czy po prostu istnieje) lub czy $_COOKIE['czytany'] istnieje.
3. Jeżeli istnieje nic nie robisz (bo ktoś juz tego newsa czytał).
4. Jeżeli nie istnieje, dodajesz do kolumny "czytany" w Twojej tabeli z newsami (zakładam, że taką kolumnę masz) +1 i rejestrujesz taką zmienną/cookiesa.
AxZx
Cytat(indexx @ 12.09.2008, 20:59:29 ) *
Napewno tak można to zrobić ale dla laika takiego jak ja Twoje słowa są niezrozumiałe, może znasz jakiś gotowy skrypt do ściągnięcia lub instrukcję krok po kroku jak taki zrobić?


a skad masz ten system newsow?
to sa za proste rzeczy zeby udostepniac gotowe skrypty do tego. bo to zalezy od tego jaka masz teraz strukture, moze trzymasz dane w pliku? moze w bazie? jakiej bazie? jakim pliku? a moze korzystasz z frameworka symfony? tam inaczej dobiera sie do sesji niz korzystajac z frameworka symfony:)
a jesli natywnie korzystasz z sesji no to prosta sprawa

  1. <?php
  2. if( ! isset($_SESSION['news'.$idnews])){
  3. $_SESSION['news'.$idnews] = 1;
  4. //zwiekszenie licznika kliknic newsa
  5. }
  6. ?>
kazag
właśnie, zapomnialem dodac, zebys przechowywał id newsa w tej zmiennej, bo potem nie bedzie wiadomo, który był juz czytany...
indexx
Cytat(AxZx @ 12.09.2008, 21:52:38 ) *
a skad masz ten system newsow?


Używam CmsMadeSimple. a co do pozostałych wypowiedzi to praktycznie nic z nich nie rozumiem a bardzo mi zależy na takim skrypcie.
No cóż, chyba pozostaje mi lektura php, jednak dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Witam ponownie, znalazłem taki oto skrypt licznik,
jednak nie potrafię znaleźć sposobu na wyświetlenie wyników, tj ilości wyświetleń dla każdej strony osobno, chciałbym aby wyglądało to tak jak wyżej napisałem
Cytat
News1
"News czytany x razy"
News2
"News czytany x razy"
News3
"News czytany x razy"


a także na każdej stronie mieć tekst, - ta strona została wyświetlona X razy,

bardzo proszę o pomoc.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.