Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wypozyczalnia samochodow
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
tomek_i_ola
Witam!

Musze zrobic prosta wypozyczalnie samochodow na informatyke, napisana w PHP z uzyciem bazy danych MySQL. Calosc ma zawierac liste klientow, liste samochodow (wraz ze statusem wypozyczony/dostepny) i liste najlepszych klientow. Posiadacie moze gotowe skrypty albo jakiegos linka z gotowymi skryptami.

Z gory dzieki.
elektrrrus
Jeśli masz to zrobić na informatyke, to nie lepiej byłoby usiąść do tego samemu, a nie żerowac na innych?
W ten sposób to sie wiele nie nauczysz.
tomek_i_ola
wiem wiem ze wiele sie nie naucze ale potrzebuje tego na wczoraj i mam zbyt malo czasu. A masz moze jakas konkretne rzecz do tematu czy tylko tak to sobie napisales??

mam stworzone dwie takie tabele samochody i zdarzenie wypozyczenia

CREATE TABLE samochody(
id_sam INT(15) NOT NULL,
id_wypoz INT(15) NOT NULL,
marka VARCHAR(20) NOT NULL,
model VARCHAR(20) NOT NULL,
nr_rejstr INT(7) NOT NULL,
zl_doba INT(5) NOT NULL,
status VARCHAR(20)
CHECK (status in
('WYPOZYCZONY','DOSTEPNY')),
PRIMARY KEY(id_sam),
FOREIGN KEY(id_wypoz)
REFERENCES wypozyczalnia(id_wypoz)
ON DELETE CASCADE,
);

CREATE TABLE wypozyczenie(
id_wyp INT(15) NOT NULL,
id_klienta INT(15) NOT NULL,
id_wew INT(15) NOT NULL,
data_wyp DATETIME,
data_zwrotu DATE NULL,
okres_wypozyczenia INT(15) NOT NULL,
PRIMARY KEY (id_wyp),
FOREIGN KEY (id_klienta)
REFERENCES klient(id_klienta)
ON DELETE CASCADE,
FOREIGN KEY (id_wew)
REFERENCES samochody(id_sam)
ON DELETE CASCADE,
CONSTRAINT daty CHECK (data_wyp <
data_zwrotu)
);

musze jeszcze zrobic 2 tabele z klientami i samochodami ale z tym to nie ma juz problemu.
A pomoc mi jest potrzebna w tym jak to wszystko umiescic w php tzn. kod dla php do zaimportowania tych tabel i jakos ich poukladania zeby to wygladalo. dopiero zaczynam sie moja przygoda z php wiec prosze o w miare proste i jasne wytlumaczenie.

Dzieki za wszelaka pomoc i za odblokowanie tematu

melkorm
hm ogólnie to pierwszy lepszy kurs php / mysql'a prawi o tym jak połączyć się z bazą danych i wykonywać proste zapytania a także jak te dane wyświetlić - gdy już nauczysz się tych prostych rzeczy i będziesz miał problem z gotowym kodem (chociaż w części) i nie będzie coś działać lub nie będziesz potrafił wykonac jakiegoś trudniejszego zapytania np. z JOIN'ami to wtedy z jak największą chęcia ja czy inni użytkownicy tego forum Tobie pomogą - wybacz mi ale nie mam czasu (i chyba chęci ;P) pisać każdemu wielolinijkowych gotowców winksmiley.jpg
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.