Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: CMS - ogłoszenia
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
_PiSi_
Witam,
Przez ostatnie miesiące szukałem CMS'a do ogłoszeń (patrzyłem na bezpłatne jak i płatne, polskie jak i zagraniczne) ale nie znalazłem takiego co by mi odpowiadał :/ (coś w stylu nocowanie.pl)

I tutaj moje pytanie... może znacie jakiś który możecie mi polecić lub wiecie ile może kosztować zlecenie komuś (komu? jaka firma?! :/ ) takiego CMS'a który spełnia poniższe wymagania:


1.musi byćjak najbardziej konfigurowalny
2.działa zainstalowany na domenie jak i na subdomenie
3.można go skonfigurować tak żeby się nadawał do różnych ogłoszeń a nie tylko noclegów
4.podział na sekcje i kategorie (podoba mi się ten podział w Joomla!)
5.wielojęzykowy (nie tylko menu, ale tak żeby można było przetłumaczyć poszczególne artykuły na inne języki i aby każdy użytkownik dodając ogłoszenie mógł je wpisać w różnych językach) [admin wybiera jakie i ile tych języków]
6.możliwość dodawania zdjęć, filmów, filmów z youtube, (miło by było gdyby włączyć w to lightbox bo ładny efekt)
7.mapa google tak aby każdy użytkownik mógł zaznaczyć miejsce swojego miejsca noclegowego
8.przyjazne dla użytkownika nazwy na pasku adresowym przeglądarki (tak aby można wybrać było opcję jaką się chce)
a.nazwadomeny.pl/sekcja/kategoria/ogłoszenie.html
b.ogłoszenie.nazwadomeny.pl
c.różne wariacje do wyboru po prostu biggrin.gif
9.admin ustala czy ogłoszenia są płatne czy nie
10.możliwość dodania ogłoszenia bezpłatnego (z ograniczoną funkcjonalnością), a następnie możliwość zmiany go na ogłoszenie płatne z rozszerzeniem funkcjonalności
11.możliwość ustalenia różnych cen ogłoszeń dla sekcji/kategorii
12.możliwość wybierania na jaki okres czasu wykupujemy ogłoszenie (w zależności od czasu różna cena)
13.moduł ostatnio dodane, polecamy
14.powiadomienie admina i usera w odpowiednim czasie, że okres abonamentowy się kończy
15.nie interesuje mnie licencja na jedną domenę czy coś takiego bo to bzdura totalna, nie wiem czy będę potrzebował tego na 2 domeny czy może na 3 ale jak zlecam to chcę produkt a nie licencję na jedną domenę...

Mam nadzieję, że większość tego co chcę aby było wymieniłem, a przynajmniej to najważniejsze...

To jak myślicie ile coś takiego może kosztować i komu to zlecić? A może już coś takiego jest w sieci ale tego nie znalazłem?
Riklaunim
>= Kilka tysięcy PLN, zlecić profesjonalnej firmie.
_PiSi_
no tak kilka tyś ale jaki przedział mniej więcej? 2-4tyś czy 4-6tyś czy więcej? Bo nie ukrywam, że środki mam bardzo ograniczone i nie bardzo chcę żeby ktoś ze mnie mocno zdarł, a z drugiej strony zapłacić mało i mieć źle zrobione to też źle... :/
mike
Cytat(_PiSi_ @ 28.10.2008, 11:54:15 ) *
no tak kilka tyś ale jaki przedział mniej więcej? 2-4tyś czy 4-6tyś czy więcej? Bo nie ukrywam, że środki mam bardzo ograniczone i nie bardzo chcę żeby ktoś ze mnie mocno zdarł, a z drugiej strony zapłacić mało i mieć źle zrobione to też źle... :/
To zależy od szczegółów dokumentacji i Twoich oczekiwań.
Orientacyjnie to będzie tak jak piszesz, ale żeby wycenić dokładnie trzeba mieć specyfikację, którą nie jest Twój poprzedni post.
Stwórzy specyfikację i dokumentację funkcjonalną, którą chcesz otrzymać to ktoś Ci może wyceni.
suchy1
Cytat(_PiSi_ @ 28.10.2008, 11:23:18 ) *
1.musi byćjak najbardziej konfigurowalny
2.działa zainstalowany na domenie jak i na subdomenie
3.można go skonfigurować tak żeby się nadawał do różnych ogłoszeń a nie tylko noclegów
4.podział na sekcje i kategorie (podoba mi się ten podział w Joomla!)
5.wielojęzykowy (nie tylko menu, ale tak żeby można było przetłumaczyć poszczególne artykuły na inne języki i aby każdy użytkownik dodając ogłoszenie mógł je wpisać w różnych językach) [admin wybiera jakie i ile tych języków]
6.możliwość dodawania zdjęć, filmów, filmów z youtube, (miło by było gdyby włączyć w to lightbox bo ładny efekt)
7.mapa google tak aby każdy użytkownik mógł zaznaczyć miejsce swojego miejsca noclegowego
8.przyjazne dla użytkownika nazwy na pasku adresowym przeglądarki (tak aby można wybrać było opcję jaką się chce)
a.nazwadomeny.pl/sekcja/kategoria/ogłoszenie.html
b.ogłoszenie.nazwadomeny.pl
c.różne wariacje do wyboru po prostu biggrin.gif

Joomla! 1.5.7
Cytat(_PiSi_ @ 28.10.2008, 11:23:18 ) *
9.admin ustala czy ogłoszenia są płatne czy nie
10.możliwość dodania ogłoszenia bezpłatnego (z ograniczoną funkcjonalnością), a następnie możliwość zmiany go na ogłoszenie płatne z rozszerzeniem funkcjonalności
11.możliwość ustalenia różnych cen ogłoszeń dla sekcji/kategorii
12.możliwość wybierania na jaki okres czasu wykupujemy ogłoszenie (w zależności od czasu różna cena)
13.moduł ostatnio dodane, polecamy
14.powiadomienie admina i usera w odpowiednim czasie, że okres abonamentowy się kończy
15.nie interesuje mnie licencja na jedną domenę czy coś takiego bo to bzdura totalna, nie wiem czy będę potrzebował tego na 2 domeny czy może na 3 ale jak zlecam to chcę produkt a nie licencję na jedną domenę...

na stronie www.joomla.com mozesz poszukac dodatkow, proponuje zlecic wykonanie dodatku do Joomla to bedzie najlatwiejsze rozwiazanie.
_PiSi_
Wiem o Joomla! Sam stosuje tego CMS'a na wielu stronach. Znalazłem do niego nawet świetny komponent do ogłoszeń -SOBI2- ale niestety nie spełnia on kilku cech w tym najważniejszej - inna cena dla każdej kategorii/sekcji oraz zależność ceny w zależności od długości publikacji ogłoszenia. Próbowałem nawet zlecić komuś lekką modyfikację tego komponentu (mniejsze były by koszty, a na tym mi zależy) ale nikt niechciał się tego podjąć... :/ Co prawda komponent ten nie ma jeszcze kilku rzeczy np. tego co w punkcie 8. ale bez tego bym sie mógł obyć... Niestety przez 2 miesiące nie znalazłem nikogo kto by się chciał podjąć przerobienia tego komponentu (przesyt pracy w tym segmencie i ludzie wybierają łatwiejsze rzeczy za które i tak biorą niezłą kasę... :/) Dlatego szukam rozwiązania dedytkowanego.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.