Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: tinyMCE i <
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
nospor
Witam,
używam edytora tinyMCE. Napotkałem jednak na dziwny problem. Wprowadzam powiedzmy tekst
cos<cosinnego

No i pojawia sie tam nieszczesne <. tinyMCE kombinuje i zamienia to na znacznik i psuje sie wszystko - znika wszystko po < z nim samym wlacznie
Ustawilem wiec :
cleanup : false

Efekt jest polowiczny, bo do zapisu dochodzi tak jak chce, ale gdy wchodze w ponowa edycje, to przy inicjalizacji tinyMCE znowu robi "swoje".
Probowalem z cleanup_on_startup ale tez bez rezultatu.
Czy da sie jakoś dla tinyMCE powiedziec, by jednak nie był taki "mądry" ? Przeglądalem dostępne opcje i nic wiecej już nie znalazłem, co by wydawalo sie ze moze pomoc.
batman
Spróbuj
Kod
cleanup : false,
Mi to pomogło w przypadku usuwania atrybutów ze znacznika, które nie były zgodne ze specyfikacją.
grzesiek_g
Nie próbowałeś przycisku "Insert custom character"? (symbol greckiej omegi). Wstawi on encję html w żródło. Inny sposób to przejście do edycji źródła i samodzielne wstawienie encji.
nospor
Cytat
Spróbuj
Kod
cleanup : false,
Mi to pomogło w przypadku usuwania atrybutów ze znacznika, które nie były zgodne ze specyfikacją.
Pozwol ze zacytuje tekst z mojego pierwszego posta:
Cytat
Ustawilem wiec :
cleanup : false

Efekt jest polowiczny, bo do zapisu dochodzi tak jak chce, ale gdy wchodze w ponowa edycje, to przy inicjalizacji tinyMCE znowu robi "swoje".


@grzesiek_g hmmm, sprawdze
batman
Cytat
Pozwol ze zacytuje tekst z mojego pierwszego posta:
Przeczytałem cały Twój post i tego nie widziałem. Ślepy jestem.
nospor
Cytat
Wstawi on encję html w żródło. Inny sposób to przejście do edycji źródła i samodzielne wstawienie encji.

encje to on wstawia, ale wchodząc znowu w edycje to on zamienia już ja spowrotem na <

CHodzi o rozwiązanie na "stale"

edit: wpadl mi pomysl do glowy, by przed edycja zamienic wszystko na encje. do edytora wstawi sie dobrze.
Tylko ze wten sposob moge za duzo rzeczy zamienic na encje i bedzie znowu lipa
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.