Witam wszystkich:)

Z góry przepraszam za przedstawione tutaj pytania, ale nie wiem w jaki sposób je rozwiązać dlatego zdecydowałem się napisać posta.

1) Stworzyłem tabelkę w HTML, która zawiera 7 kolumn (Nr operacji, Nazwę operacji, Tw [min],
Tk [min], P, Tcal i na końcu jest pole checkbox). W tabelce jest 8 wierszy (rekordów)
I teraz pytania:
a1) W jaki sposób można obliczyć wyrażenie dla kazdego z wierszy z wzoru Tw/P+Tk= Tcal, gdzie
Tw, P, Tk to parametry, a Tcal to wynik obliczenia dla danego wiersza. I poźniej dla każdego z
wierszy oblicza się sumę np 10 wyników Tcal z 10 wierszy?
a) w jaki sposób wybierać wiersze za pomocą kliknięcia w checkbox, tak żeby po "zafajkowaniu"
checkboxa wybierało zaznaczony wiersz oraz żeby po wybraniu np z 8 wierszy 6 wierszy (za
pomocą checkboxów) te wybrane pozostawały, a te nie wybrane żeby znikały. Oczywiście baza
będzie zawierała wszystkie wypełnione wiersze, z której poprzez checkboxy będą wybierane te
wiersze które będę chciał ogladać albo modyfikować. Na końcu chciałbym żeby po wybraniu tych
wierszy żeby był ten wybór zatwierdzany przez określoną osobę za pomoca kodu.
cool.gif jak można spowodować, żeby wiersz na którym jestem, albo który zaznaczam checkboxem był
zaznaczany innym kolorem albo był wyróżniony?
c) w jaki sposób można przejść do nastepnej strony poprzez np klknięcie na nr operacji? Tutaj
jedyne rozwiązanie jakie znam to poprzez stworzenie linka do tej strony, chyba ze istnieje inne
rozwiązanie?
d) w jaki sposób można umieścić w polu TEXTAREA tabelkę lub wiersze, tak żeby można było w niej
wykonywać modyfikację rekordów?
e) w jaki sposób umieścić w TEXTAREA rysunki z podpisem, tak żeby były widoczne jedno okienko i
można było w tym okienku przewijać kolejne rysunki?
f) jak można umieszczać nowe wiersze pomiędzy istniejacymi wierszami. Czyli chciałbym wstawić
nowy wiersz np o nrze 20, miedzy wiersze o numerach 10 i 30?
g) w jaki sposób można modyfikowac treść w polach input type?

Oczywiście będę wdzieczny za wszelką pomoc w powyższych problemach, mogą być odpowiedzi na wybrane punkty:) Najbardziej interesowałyby mnie rozwiązania praktyczne tych problemów, podane na przykładach.

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o wyrozumiałość

martinstw