Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: odbieranie SMS'ów na komputerze
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
zsedc
Witam

Można jakoś odbierać na komputerze SMSy? Chodzi mi o normalne smsy w cenie według taryfy, a następnie przekazanie ich w jakiś sposób do mojego skryptu w PHP. Czy ktoś może natrafił na taki problem i znalazł rozwiązanie?

Dziękuję

Paweł
webdice
Są firmy które oferują taką usługę, ale ceny z tego co pamiętam są dość wysokie. Są również urządzenia które odbierają SMS (oczywiście posiadają kartę SIM z aktywnym numerem) i przekazują je do komputera.
Riklaunim
Cytat(zsedc @ 27.11.2008, 17:37:25 ) *
Witam

Można jakoś odbierać na komputerze SMSy? Chodzi mi o normalne smsy w cenie według taryfy, a następnie przekazanie ich w jakiś sposób do mojego skryptu w PHP. Czy ktoś może natrafił na taki problem i znalazł rozwiązanie?

Dziękuję

Paweł


Podłączasz komórkę do komputera z Linuksem, na którym stoi serwer. Piszesz demona wykorzystującego gnokii do pobierania danych - SMS z telefonu i ich przetwarzania wedle potrzeb (np. zapis do bazy). Odpalasz w cronie co X minut i "załatwione" winksmiley.jpg
zsedc
Cytat(webdice @ 27.11.2008, 16:07:48 ) *
Są firmy które oferują taką usługę, ale ceny z tego co pamiętam są dość wysokie. Są również urządzenia które odbierają SMS (oczywiście posiadają kartę SIM z aktywnym numerem) i przekazują je do komputera.


a mógłbyś podać przykład takiego urządzenia? Chyba, że masz na myśli przeciętny telefon komórkowy.


Cytat(Riklaunim @ 27.11.2008, 16:47:51 ) *
Podłączasz komórkę do komputera z Linuksem, na którym stoi serwer. Piszesz demona wykorzystującego gnokii do pobierania danych - SMS z telefonu i ich przetwarzania wedle potrzeb (np. zapis do bazy). Odpalasz w cronie co X minut i "załatwione" winksmiley.jpg


chodzi o to, tak? http://www.gnokii.org/
Riklaunim
Cytat(zsedc @ 27.11.2008, 19:12:42 ) *
chodzi o to, tak? http://www.gnokii.org/

Tak winksmiley.jpg
zsedc
no rewelacja:) dziękuję ślicznie!
teraz tylko muszę wybrać się na złom po jakiś telefon!
oomaster
Sorry ale szukałem w necie różnego typu platform oferujące taką usługę i zero. Bo firmy które oferują premium sms ich jest na pęczki.

A co myślicie o pomyśle aby zadzwonić do operatora i spytać o usługę przekierowania 100% wiadomości sms na email ? Już było by lepiej na pewno. Byśmy byli bliżej niż dalej tongue.gif

EDIT: zauważyłem ,że większość stron korzystających z tej usługi korzysta z sieci Plus GSM. To znaczy ,że być może plus coś oferuje winksmiley.jpg Za dzownie i się popytam.
pgrzelka
Cytat
EDIT: zauważyłem ,że większość stron korzystających z tej usługi korzysta z sieci Plus GSM. To znaczy ,że być może plus coś oferuje Za dzownie i się popytam.
plus oferuje darmową bramkę z której można wysłać smsa poprzez skrypt php, inne sieci zabezpieczają się tokkenem
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.