Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypty nie dzialaja... co to moze byc?
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
adisoft
Daje tego posta tutaj poniewaz w dziale SERWERY totalna olewa !!! Jak go usuniecie to trudo ide poszukac pomocy na innym PROFESIONALNYM forum: A wiec
Mam taki problem nie wiem czy moj serwer obsluguje skrypty CGI oraz Perl... Robilem test:
*************************************************************
[php:1:e1b068e64c]
#!C:perlbinperl.exe

print "Content-type: text/html", "nn";
print "<HTML>", "n";
print "<HEAD><TITLE>About this Server</TITLE></HEAD>", "n";
print "<BODY><H1>About this Server</H1>", "n";
print "<HR><PRE>";
print "Server Name: ", $ENV{'SERVER_NAME'}, "<BR>", "n";
print "Running on Port: ", $ENV{'SERVER_PORT'}, "<BR>", "n";
print "Server Software: ", $ENV{'SERVER_SOFTWARE'}, "<BR>", "n";
print "Server Protocol: ", $ENV{'SERVER_PROTOCOL'}, "<BR>", "n";
print "CGI Revision: ", $ENV{'GATEWAY_INTERFACE'}, "<BR>", "n";
print "<HR></PRE>", "n";
print "</BODY></HTML>", "n";
exit (0);
[/php:1:e1b068e64c]
*************************************************************
I server wyswietlil:

About this Server
--------------------------------------------------------------------------------
Server Name: 1XX.XXX.XX.XX
Running on Port: 80
Server Software: Apache/2.0.39 (Win32) php/4.2.2
Server Protocol: HTTP/1.1
CGI Revision: CGI/1.1
*************************************************************
Czyli niby wszystko gra... dodalem do httpd.conf obsluge perla *.pl do tej lini dodalem .pl "AddHandler cgi-script .cgi .pl " w httpd.conf nie zmienialem domyslnego folderu i wszystkie skrypty sa uruchamianie z folderu CGI-BIN... po dodaniu obslugi perla zmienilem cgitesta na perl i tez niby dziala... pozniej testowalem pythona i takze bez zarzutow ale problem pojawia sie keidy mam zamiar uruchomic jakies skrypty perl oraz cgi inne niz te testy to wtedy po wskazaniu przegladarce danej aplikacji webowej napisanej w perlu... Server albo chce zapisac dany plik na hdd albo wyswietla komunikat:
*************************************************************
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, adisoft@localhost.net and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
--------------------------------------------------------------------------------
Apache/2.0.39 Server at 1XX.XXX.XX.XX Port 80
*************************************************************
Dziwne?questionmark.gif? Moje specyfikacje to pakiet FoxServ 3.0 Apache/2.0.39/php 4.2.2/Python/Pear/Perl/MySQL/phpadmin/ to samo sie dzieje na serwerze a tam mam juz wszystko kompilowane ze zrodel?questionmark.gif Jest na to jakis sposob?questionmark.gif a ostatnio jak chcialem odpaclic forum w perlu to server (a dokladnie skrypt testujacy forum):

Modul CGI nie jest zainstalowany.
Modul HTML::Template nie jest zainstalowany.
Modul DBD::mysql nie jest zainstalowany.
Modul DBI nie jest zainstalowany.
Modul Digest::MD5 nie jest zainstalowany.

Czy do obslugi cgi oraz perl trzeba jeszcze dorzucic jakies dodatkowe moduly?questionmark.gif Chyba same biblioteki perla i reszta wystartczy?questionmark.gif
Indianin
Zmień foxserv na xampp . Tam cgi działa bez zarzutu.
FiDO
Cytat
Daje tego posta tutaj poniewaz w dziale SERWERY totalna olewa !!! Jak go usuniecie to trudo ide poszukac pomocy na innym PROFESIONALNYM forum:

Ja nie bede tesknil...

Jak sie nauczysz kultury to mozesz wrocic.
adisoft
No dzieki sprawdze... i puszcze testy moze ten FoxServ taki jest lewy jakis?? ale tak jest na moim pc a na servie mam wszystko osobno kompilowane ze zrodel?questionmark.gif i chodzi mi glownie o rozwiazanie tego problemu! Podzrawiam
rozny
Moze nie ma to zwiazku z tym tematem ale nie chce zakladac nowego a widze ze pojawil sie error podobny do tego ktory mnie meczy:

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, pomoc@webserwer.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Wyskakuje kiedy w formularzem przesylam zmienne do skryptu logowania. Przez pol dnia mi chodzilo wszystko bez zarzutow a od pewnego czasu pojawia sie ten error. Kod skryptu logowania:
[php:1:7760b2d54e]<?php
$katalog="users";
$plik="$katalog/$login";
if (!file_exists($plik)) {
die ("Podany login nie istnieje. Podaj poprawny login.");
}
else {
$p=fopen("$plik", "r");
$pass=fgets($p, 4096);
fclose($p);
if ($haslo==$pass) {
setcookie("log", "$login", time()+3600*3);
include "enter.php";
}
elseif ($plik=$katalog/$log) {
setcookie("log", "$login", time()+3600*3);
include "enter.php";
}
else { print "nic z tego ziom"; }
}
?>[/php:1:7760b2d54e]

Niby wszystko jest ok, a w pewnym momencie sie zaczelo wywalac...
Dodam jeszcze ze kiedy z formularza przekaze bledne dane skrypt normalnie wyswietla informacje "nic z tego ziom", a kiedy przekazuje prawidlowe dane wyskakuje ten error... Moze mi powiecie czemu tak sie dzieje...
rozny
hehe dobra juz wiem co jest nie tak winksmiley.jpg
adisoft
Moglbys sie podzielic z kolega po fachu? Co bylo nie tak w twoim skrypcie?questionmark.gif Chetnie wyslucham!
rozny
w tym skrypcie ktory podalem wyzej jestwszystko ok, ale w pliku ktory tam includuje po prawidlowym logowaniu mialem popieprzone, bo wszystko zrobilem na [manual:76605eefa9]print();[/manual:76605eefa9] a potem w jedna z tabeli wrzucilem skrypt includujacy pliki w zaleznosci od parametru podanego getem i musialem tam przekombinowac te tabele i cos namotalem. Kiedys zrobilem podobnie w jednym ze skryptow i mi wszystko smigalo,a tutaj widocznie cos namieszalem i mi ten error wyskakiwal. Mozna wywnioskowac z tego ze ty nie masz problemu z serwerem tylko skladnia twoich skryptow moze byc niepoprawna. Nie znam sie zbyt dobrze na serwerach (tfu wogole sie na tym nie znam niestety winksmiley.jpg) a moja znajomosci cgi i tym podobnych perlowych spraw jest znikoma wiec sie nie chce wypowiadac, ale poproponuje przejzec kod skryptów i popatrzeć czy nie ma błedow....A no i do testu cgi w boju slyszalem ze dobrze jest "zatrudnic" jakas bramke sms, jak wysle znaczy ze ci all bedzie smigalo, ale mowie ja to tylko gdzies zaslyszalem i nie podaje tego jako rozwiazanie twojego problemu winksmiley.jpg
adisoft
Dziekuje za rady sprawdze caly kod jeszcze (juz 20) raz. Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.