Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak zrobić Sondę do głosowania
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
jerrys
jak uzyskać adres MAC karty sieciowej zeby nie dopuscic do głosowania tego samego uzytkownika.
A może ktoś ma inny pomysł? :?:
djpeterek
po co zaraz adres karty wystarczy jak pobierzesz IP kompa za pomoca[php:1:125af7127d] <?php
$REMOTE_ADDR
?>[/php:1:125af7127d] smile.gif jesli masz sonde oparta na mysql to mozesz sobie IP zapisac w bazie i w momencie glosowania on sprawdza jesli jest IP to nie moze oddac glosu 2 raz tylko a jesli nie ma to oda glos hyba o to ci chodzilo ?
Marusz
Cytat
jak uzyskać adres MAC karty sieciowej zeby nie dopuscic do głosowania tego samego uzytkownika.
A może ktoś ma inny pomysł? :?:


Adres MAC?! po pierwsze, jesli chcesz, aby owy MAC byl pozyskiwany od ludzi z zewnatrz (otoczenia sieciowego) to zapomnij. Inne sposoby nigdy nie zagwarantuja Tobie 100% pewnosci.
ebe
Rejestracja użytkowników jedyny pewny sposób (no chyba że ktoś zarejestruje się więcej razy, ale komu by się chciało? ) Wszystko zależy od profilu serwisu, piszę właśnie pewien vortalik piłkarski i właśnie w ten sposób zabezpieczymy się przed wielokrotnym głosowaniem
jerrys
Sorki ale przy wykorzystaniu $REMOTE_ADDR nie mogę zliczyć np. sieci lokalnych, mam taką sytuację właśnie u siebie i po wywołaniu na 3 różnych kompach funkcji phpinfo() to na każdym z nich jest ten sam adres sad.gif. A i jeszcze może ktoś mi powie dlaczego nie dam rady uzyskać adresu MAC z karty sieciowej?. I jezeli to wszystko nie pomaga to jak robią inni skrypty które nie pozwalaja glosowac kilka razy?
Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!
djpeterek
hmm smile.gif mozesz tez zastosowac cookie ale osobiscie nie polecam bo latwo je usunac i napisz czy twoja sonda jest oparta o baze mysql czy pliki tekstowe biggrin.gif
jerrys
Sonda wykorzystuje baze MYSQL.
Ogólną teorie znam tylko nie wiem jak uzyskac dane ktore pozwola mi zidentyfikowac uzytkownikow tak zeby tez na jednej podsieci dzialalo. Najlepiej gdyby to byl MAC
rzseattle
Cytat
I jezeli to wszystko nie pomaga to jak robią inni skrypty które nie pozwalaja glosowac kilka razy?
Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!


Jak juz wspomnial poprzednik Ciacha i ja jeszcze bym dodal Sesje. Ewentualnie mozesz jesze dac mozliwosc glosu tylko zalogowanym. Innego pewnego sposobu nie ma.
djpeterek
ja pamietam jak kiedys tez sie bawilem ciachami sesjami ale najbardziej spodobal mi sie taki sposb [php:1:e9a12804d9]<?php
if($glosuje) {
$checkip = mysql_query("select ip from sonda_ip where ip='$REMOTE_ADDR'");
if (mysql_num_rows($checkip)==0){
mysql_query ("update sonda set glosik=glosik+1 where id='$idglosu'");
mysql_query ("insert into sonda_ip (ip) values ('$REMOTE_ADDR')");
echo "<center><font face="Verdana" size="2">Twój głos został zaliczony.<br><br></font></center>";
}else{
echo "<center><font face="Verdana" size="2">Nie można 2 razy oddać głosu z tego samego IP.<br><br></font></center>";
}
}
?>[/php:1:e9a12804d9] no oczywiscie tabelka do ktorej IP bedzie zapisywane
Kod
CREATE TABLE sonda_ip (

  ip char(16) default NULL

);
nie wiem jak ci sie to podoba ale powiem ci jedno ten sposob bardziej zadawala niz ciacho smile.gif
rzseattle
Cytat
nie wiem jak ci sie to podoba ale powiem ci jedno ten sposob bardziej zadawala niz ciacho

No nie do konca. Blokujesz po IP ktore mozeprzeciez byc wspolne dla grupy uzytkownikow, nie wspominajac ze na neo i modemie mozna zmieniac ip jak rekawiczki.
djpeterek
tak sczerze powiedziawszy to jest wiele sposobow na to aby uniemozliwic podwojne glosowanie ale nic nie daje 100% pewnosci jest wiele sposobow na oszukiwanie wiec na to nie ma mocnych smile.gif
jerrys
Dzieki wszystkim za probe pomocy ale te sposoby odpadaja, a moze wiecie jak sprawdzic jakis inny numer identyfikujacy kompa, moze byc nap nr procka lub jakiegos innego urzadzenia to wtedy by zadzialalo, potrzebuje czegos ekstra, od tego zalezy czy moja glowa sie utrzyma. smile.gif)))))))))))))) :wink: biggrin.gif.
Chewolf
Użyj ciastek , blokady ip i sesji. smile.gif LOL , napewno to nie bedzie ochrona na 100% bo takiej w sieci nie ma ,ale bedzie wieksza niz bys wykorzystal tylko np. ciasteczka.
jerrys
Ale blokady IP nie moge zastosowac bo wtedy nie beda mogli zaglosowac uzytkownicy lokalnych sieci, ktorzy przesylaja do przegladarki ten sam IP sad.gif a same sesje nic nie dadza a ciasteczka to mozna wykasowac i sad.gif.
rzseattle
Cytat
Ale blokady IP nie moge zastosowac bo wtedy nie beda mogli zaglosowac uzytkownicy lokalnych sieci, ktorzy przesylaja do przegladarki ten sam IP sad.gif a same sesje nic nie dadza a ciasteczka to mozna wykasowac i sad.gif.


No coz innych zabezpieczen niema poniewaz przegladarka nie wysyla zadnych danych unikalnych dla danego komputera. jedyne co mozesz to starac sie polaczyc jak najwiecej rzeczy nieunikalnych w calosc.

Nawet glosowanie po zalogowaniu nie jest calkowicie pewnym sposobem bo przeciez jeden uzytkownik mozestworzyc sobie n kont.
jareks
Chciałem poprzestać na blokadzie po przez ciacha, jednak znaleźli się "sprytni". Zmuszony więc jestem zablokować IP, ale chciałbym by po upływie 24 godzin od ostatnio zaliczonego głosu z danego IP adres był usuwany z bazy danych i można było oddać kolejny głos z tego IP. Pomożecie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.