Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Automatyczna aktualizacja linków MENU
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
funio
witam, jestem poczatkujacy tego nie bede ukrywal ale juz troche wiem o html, xhtml,CSS, zrobilem sobie stronke oparta wlasnie na tym i jest OK ale gdy sie zaglebilem...., dalej musze prosic WAS o pomoc. Chodzi mi o to zeby kazda strona w moim serwisie ( a bedzie to sprzedaz klockow lego i bede co jakis czas dochodzily nowe przedmioty) aktualizowala sobie menu z wzorca. (nie potrafie tego latwiej chyba wyjasnic).
Np: zrobilem sobie juz kilka stron z wczsniej juz przygotowanym menu rzeczami ktore mam ale jak dojdzie nowy to musze w menu dodac nowy link do tego przedmiotu i uswiadomilem sobie ze reszta stron tez musi posiadac ten link i tu problem.....musze recznie dodac do kazdej strony ten nowy link a to jest porazka na dluzsza mete. Podobnie w druga strone, jak zniknie to musze odjac ten link.
patryczakowy
możesz w każdym pliku dołanczać osobny plik z menu i wtedy aktualizacja będzie w jednym tylko pliku
  1. <?
  2. include('menu.php');
  3. ?>
loskojotos
Cytat(patryczakowy @ 3.02.2009, 22:32:30 ) *
możesz w każdym pliku dołanczać osobny plik z menu i wtedy aktualizacja będzie w jednym tylko pliku
  1. <?
  2. include('menu.php');
  3. ?>


OK, mam identyczny problem. Co musi zawierać plik menu.php oprócz <ul> <li> ?

Cytat(loskojotos @ 4.02.2014, 22:15:58 ) *
OK, mam identyczny problem. Co musi zawierać plik menu.php oprócz <ul> <li> ?


Już mam, znalazłem tutaj: http://tinyurl.com/oxe2ez4

Tylko, że nie pomyślałem o tym wcześniej żeby w ten sposób zrobić menu i teraz... przynajmniej nie będę się nudził w pracy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.