Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Filmik zasłania inne skrypty!
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
rafalsr
Witam,
Mam taki mały problemik z filmikami np z youtube na stronie, gdyż jeśli jest on pod menu rozwijanym to część menu wyświetla się pod filmikiem i pytanie moje jest następujące czy można to jakoś obejść, żeby to menu było na pierwszym planie?
flashdev
Przy osadzaniu flasha ustaw parametr wmode na "opaque" lub "transparent".
rafalsr
nie m czegos takiego jak wmode w kodzie filmika z youtube... poza tym menu rozwijane nie jest we flashu, jest to zwykly javascript
revyag
Jak nie ma to dopisz.
Jakbyś choć przez chwilę poszukał znalazłbyś parę podobnych tematów.
flashdev
Cytat(rafalsr @ 10.02.2009, 12:45:30 ) *
nie m czegos takiego jak wmode w kodzie filmika z youtube... poza tym menu rozwijane nie jest we flashu, jest to zwykly javascript


Kod
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/C7GGZzJfqPA&hl=pl&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><param name="wmode" value="opaque"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/C7GGZzJfqPA&hl=pl&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" wmode="opaque" width="425" height="344"></embed></object>


w html oczywiście warstwa z menu musi być nad flashem (z-index)
rafalsr
ok, dziala! a jezeli mam taki kod:

CODE
<table width="342" height="202" border="0" background="/gfx/bg_wd.png" cellpadding="5" cellspacing="0">
<tr><td height="135"></td></tr>
<tr><td height="68" bgcolor="white" style="filter:alpha(opacity=80); -moz-opacity:0.8;">[full-link]<font color="#093A57"><B>{title}</B><BR>{short-story}</font>[/full-link]</td></tr>
</table>


to co mam dodac zeby mi nie zaslanialo menu? w tym miejscu gdzie wyswietla sie tekst na obrazku, jest biale tlo i wlasnie ono zaslania menu
flashdev
To co tu wkleiłeś to jakiś rodzaj szablonu. Prawdopodobnie za to co jest w nawiasach klamrowych i kwadratowych ma być coś wstawiane w zależności od wyboru użytkownika. Nie da sie tutaj ustawić tych opcji, które podałem.
Należy je wrzucić do tagów "object" i "embed".
rafalsr
to jest wyglad wiadomosci dnia z systemu newsow...

tak to wyglada:


to biale tlo ktore jest pod tekstem zaslania menu
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.