Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: zmiana sklepu oscommerce a baza danych
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Rafal111
Do tej pory korzystałem z gotowego sklepu e-sklep zakupionego za 50zł smile.gif
mozna zobaczyć jego działanie na www.sklep.pc-net.pl
i nie jestem zadowolony, skrypt chyba bardzo wolno działa
chciałem przejść na standardowy oscommerce tylko bez utraty danych ( prawie 30 tys pozycji)
jak to zrobic?
baza danych pewnie ma inna strukturę sad.gif
piotrooo89
Cytat(Rafal111 @ 14.02.2009, 19:17:54 ) *
baza danych pewnie ma inna strukturę sad.gif


jeśli tak to dupa zbita... ale zawsze te tabele co maja taka samą strukturę możesz zachować.
patryczakowy
Cytat(piotrooo89 @ 14.02.2009, 20:03:40 ) *
jeśli tak to dupa zbita... ale zawsze te tabele co maja taka samą strukturę możesz zachować.


Zawsze można zobaczyć jakie dane da rady uratować i ewentualnie napisać skrypt który przeniesie dane z jednej tabeli do drugiej biorąc pod uwagę że jedno i drugie ma takie samo zastosowanie (sklep internetowy) podejrzewam że większość danych da się uratować
piotrooo89
Cytat(patryczakowy @ 14.02.2009, 20:28:14 ) *
Zawsze można zobaczyć jakie dane da rady uratować i ewentualnie napisać skrypt który przeniesie dane z jednej tabeli do drugiej biorąc pod uwagę że jedno i drugie ma takie samo zastosowanie (sklep internetowy) podejrzewam że większość danych da się uratować


dane na pewno da się uratować (backup). można pisać skrypty, ale nie można bezpośrednio przenieść jeśli struktury tabel są inne.
patryczakowy
chodzi mi o to że w jednej bazie możesz mieć wszystkie dane podzielone na 5 tabel w drugiej na 10, w obydwu bazach na pewno będą się różnić nazwy poszczególnych pól i ich typy trudno coś mówić nie widząc struktury obydwu baz danych uratować nie miałem na myśli backupa tylko że pisząc odpowiedni skrypt te 30 tys artykułów zostanie przeniesione do drógiej bazy (i jeśli w istniejącej są pola których niema w drógiej np kolor to albo godzi się na to i traci to pole albo zawartość pola kolor jest przeniesiona do pola opis ) nic nie pisałem o bezpośrednim przeniesieniu
konys
Wszystko zależy na co chcesz się przenieść. Dla Magento przejście jest w miarę bezbolesne przy użyciu Magento API. No a jeśli to nie ma być Magento to trzeba jedynie porównać oba rozwiązania i pogłówkować jak wykonać migrację. To będzie na 100% prostsze niż wklepywanie danych 30 tyś produktów. Jeśli się zdecydujesz na Magento to jednak raczej zanotujesz spadek wydajności niż jej wzrost, chyba że zmienisz serwer.
Rafal111
czytałem o tym i dlatego Magento narazie nie biore pod uwagę
ale gdzie teraz zassac najnowszego polskiego oscommerce?
forum nie działa
a powstała jakas nowa strona projektu i tam jest do sciagniecia oscommerce 2.0 a był juz 2.2 sad.gif
konys
Ostatnią wersję osCommerce znajdziesz tutaj. Osobiście kilka razy miałem nieprzyjemność działać z tym skryptem i pomimo że w sumie z marszu można przystąpić do radosnego programowania doradzam zainwestowanie w poznanie Magento. Po kilku miesiącach pracy z osCommerce będziesz miał jeden wielki bajzel w kodzie (w zasadzie to bajzel masz tam od samego początku). Co do serwera - wydaje mi się, że sklep z 30tyś. produktów powinien zarobić na odpowiedni hosting. W Magento masz sporo opcji, które pozwalają zwiększyć sprzedaż i tym bardziej opłacić serwer. No ale wybór należy do Ciebie.
gWd
Hohoho, sklep z 30 tyś pozycjami, to naprawdę spory sklep. Mam doświadczenie z dużo mniejszymi, które dają zatrudnienie kilkunastu osobom, dlatego dziwię się, że tak tniesz koszty. Według mnie powinieneś zainteresować się jakimś płatnym rozwiązaniem, z możliwością dostosowania go do Twoich potrzeb. Jeśli jesteś handlowcem, to niepotrzebnie tracisz czas na samodzielne próby postawienia sklepu. Zatrudnij firmę, która zrobi Ci gotowy sklep, uruchomi i przeniesie dane z poprzedniego systemu, a po wszystkim zapewni gwarancję na jego działanie, a sam zajmij się marketingiem.
Czasy, gdy można było ruszyć ze sprzedażą w internecie za parę złotych, już dawno minęły - teraz jest zbyt duża konkurencja.

Aha, jeszcze jedno... Koniecznie wybierz sklep, który będzie w stanie komunikować się z Twoim programem faktutująco-magazynowym - inaczej "zgniesz".
Jacekalex
WItam

Opiekuję się sklepem - który pewna bardzo znana firma robiła za ponad 4000 zł. - udało im się zrobić coś, co chodzi wyraźnie wolniej i gorzej - niż darmowy oscommerce 2.2, ma co prawda kilkanaście dodatkowych modułów - ale zostało zrobione na starym sklepie oscommerce pisanym na php4 - potem przerabiane na php5 - skutkiem powyższym skrypty wyglądają tak - jakby do nich pies nasrał.
Cena nie oznacza jakości, o jakość tego co zamawiasz - musisz się postarać sam - bez wzgledu czy robisz sam - czy komuś to zlecasz.

CO do przeniesienia bazy na oscommerce - o ile się nie mylę e-sklep na allegro - to jest oscommece - stara wersja pracująca pod php4.

Sprubój zrobić kopię bazy - potem załóż drugą baze na serwerze - zainstaluj tam sklep oscommerce - po instalacji na bazę oscommerce spróbuj wgrać tą zrobioną kopię. Masz 60% szans - ze oscommerce ruszy prawidłowo z bazą starego sklepu.

Natomiast jeśli możesz i potrafisz - masz lepsze wyjście.
Zainstaluj serwer apache z obsługą php oraz serwer mysql - na swoim domowym sprzęcie - najlepiej :
na windows - gotowy pakiet Xampp lub krasnal,
albo - też na windzie zainstaluj virtualbox - na virtualboxie wirtualny system - linuxa (virtualbox jest bardzo łątwy w obsłudze - graficzny) -a na linuxie zainstalowanym w virtualboxie postaw mysql, apache2 z php i tam przetestuj oba skllepy podłączone do tej samej bazy ( oba skrypty)
- na zasadzie na jednym dodajesz towar - czy jest w drugim sklepie na drugim ten towar kupujesz - czy zakup widać w adminie 1 sklepu.
Ten sam sposób mozesz zrobić - jeśli znajdziesc wolne miesjce na dysku - jakies 10 Giga, lub stary komputer ( na allegro takich emerytów za 150 czy 200 zł nie brakuje) - i na takim systemie dokładnie przetestować działanie obu sklepów.

Powinno działać.

Pozdr.
snitch.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.