Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: phpmailer nie dostarcza wiadomosci
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
pysiok1983
Witam!

Korzystam z biblioteki phpmailer. Dokładnie z maila ponieważ kiedy używam smtp to wyrzuca błąd, że nie może połączyć się z serwerem SMTP. Kłopot jest taki, że skrypt nie dostarcza maili na serwery firmowe. Na bezpłatne dochodzą bez problemów.
Czy trzeba coś dopisać aby ten mail przeszedłquestionmark.gif Prawdopodobnie serwer odrzuca tą wiadomość.

Dzięki za pomoc!
sowiq
Tak, wystarczy, że odbiorca doda Cię do listy zaufanych adresów. Jeśli Cię nie dopisze to znaczy, że nie chce Twoich wiadomości otrzymywać, a system antyspamowy spełnia swoje zadanie.
pysiok1983
Dobra tylko, że ja chcę aby mail dochodził bez dodawania. Jeśli wysyłamy do kogoś maile z wp np. do jakiś firmowych kont to dochodzą. Można jakoś to rozwiązać??
wookieb
A sprawdzałes dlaczego serwer mailowy odrzuca ta wiadomość?

// DOWN
Cytat
Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie jak skutecznie wysyłać spam, to na tym forum na pewno jej nie znajdziesz.

A niby po czym to wnioskujesz?
sowiq
Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie jak skutecznie wysyłać spam, to na tym forum na pewno jej nie znajdziesz.
pysiok1983
Tylko to nie jest spam!!!!!

To jest formularz!!!!!

Wnioskuje z tego ponieważ na wszystkie maile dochodzą typy wp, o2, gmail a na firmowe nie?questionmark.gif
wookieb
Cytat(pysiok1983 @ 6.03.2009, 12:23:59 ) *
Wnioskuje z tego ponieważ na wszystkie maile dochodzą typy wp, o2, gmail a na firmowe nie? questionmark.gif

To nie było do ciebie i przestań się drzeć.

Mówisz, że serwer odrzuca wiadomość. Ale dlaczego odrzuca i czy naprawde odrzuca czy wiadomości nie dochodzą do serwera? Sprawdzaliście to?
Możliwości jest 1500 100 900, wiec nie jesteśmy w stanie ci jednoznacznie odpowiedzieć. Za mało podałeś szczegółów.
sowiq
Cytat(wookieb @ 6.03.2009, 12:13:46 ) *
A niby po czym to wnioskujesz?
Bo:
1. jeśli firma chciałaby otrzymywać maile, dodałaby nadawcę do whitelist'y
2. skoro mail nie dochodzi, to możliwe, że nadawca jest już na jakiejś blacklist'ie
3. system antyspamowy może wywalać wiadomość, jeśli IP nie zgadza się z domeną w adresie - czyli podszywanie
4. jestem przewrażliwiony na punkcie spamu

A czemu miałbym sądzić, że są to pożądane wiadomości?
pysiok1983
Są to pożądane wiadomości ponieważ:
1. Sam je sobie wysyła za pomocą formularza,
2. Podkreślam to nie jest spam

PS Próbowałem skonfigurować phpmailera aby wysyłał za pomocą smtp niestety wyrzuca komunikat:
Cytat
Mailer Error: SMTP Error: Could not connect to SMTP host.


Konfigurowałem konto zgodnie z zaleceniami podawałem host i port ale nic z tego
sowiq
Cytat(pysiok1983 @ 6.03.2009, 13:17:19 ) *
1. Sam je sobie wysyła za pomocą formularza,
Skoro tak, to jaki problem dodać adres nadawcy do whitelisty?
pysiok1983
Niestety sprawa jest taka, że nie ma takiej możliwości (za dużo by pisać).

Może przez smtp pomorze jak myślicie??

Dobra jakby ktoś miał na przyszłość problem! Korzystając z mail bądź send mail serwery blokują maila. Warto użyć smtp.

Dzięki i pozdrawiam!
wlamywacz
Pierwsza sprawa, sprawdź czy demon wysyła Ci na skrzynkę jakąś wiadomość zwrotną. W jaki sposób wysyłasz? Jakie masz nagłówki?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.