Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pomoc z forum
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
skrystian
Ostatnio zainstalowałem Krasnal serv

Mam problem z zainstalowaniem forum phpBB204

Nieiwem co mam wpisać w:


Nazwa Bazy Danych
Użytkownik Bazy Danych
splatch
Jeśli się nie mylęKrasnal ma phpMyAdmina (sprawdź w dokumentacji). Wchodzisz na podany adres np. 127.0.0.1/mysql/. Po prawej masz wielką ramkę i tam pisze przy polu input 'Nazwa bazy danych' i jest obok przycisk 'stwórz'. Coś w tym stylu. Nastepnie odpalasz forum i w polu nazwa wpisujesz nazwę bazy danych jaką stworzyłeś.
Następnie w polu użytkownik wpisujesz 'root', bez hasła. Jeśli nie powiedzie się musisz sprawdzić czy nie masz jakiegoś hasłoa. Znowu wchodzisz na 127.0.0.1/mysql/ w prawej ramce szukasz użytkownicy. Dodajesz nowego i jest fantom (pamiętaj o pełnych uprawnieniach).

Możesz też stworzyć bazę ręcznie.
[php:1:e43538998f]<?php
$sql = 'CREATE DATABASE nazwa_bazy';
$res = mysql_query( $sql );
if( !$res )
{
exit( mysql_error( ) );
}
else
{
echo 'jest ok';
}
?>[/php:1:e43538998f]
medec
zdaje sie, ze to bylo: user krasnal, haslo krasnal, baza krasnal
peterj
Witam, w krasnalu Użytkownik Bazy Danych = root , hasło = krasnal . Baza musi zostać stworzona przec Ciebie najprosciej zrobić ją w PhpMyAdmin dołączonym do krasnala, w polu "Utworzenie nowej bazy danych" (PhpMyAdmin) wpisz np. forum i kliknij "Utworzenie". Nazwe stworzonej bazy podaj podczas instalacji forum.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.