Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zmiana zdjęcia co parę sekund
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
siewca
Poszukuję skryptu galerii (baner) który będzie zmieniał zdjęcie co parę sekund. Ważne żeby sam pobierał wszystkie zdjęcia z jednego katalogu. Niezależnie od ich nazwy. Ma ktoś coś takiego? Szukałem na forum ale bez rezultatu.
konys
Jesli ma to byc zmiana po stronie serwera (czyli jesli zdjecie ma sie zmieniac po przeladowaniu) mozesz uzyc funkcji glob do poprania zdjec z wybranego katalogu i uzaleznic wybranie odpowiedniego zdjecia od np. czasu lub danych zapisanych w sesji uzytkownika, ewentualnie mozesz losowac zdjecie itd...
Jesli ma sie to odbywac po stronie klienta, pobierz dane obrazow rowniez przy uzyciu glob'a i przygotuj javascript odpowiedzialny za podmiane zrodla obrazka co n sekund.
siewca
Tak, chodzi mi o zmianę po stronie klienta. Wiem jak zrobić skrypt php odpowiedzialny za pobieranie fotek z folderu ale javascript dopiero się uczę więc proszę o bardziej szczegółową pomoc.
hwao
Przenoszę, proszę starać się dobierać lepiej fora
konys
Za uruchamianie konkretnej funkcji co okreslony czas odpowiada setInterval. Funkcja uruchamiana powinna podmieniac atrybut src obrazka - wiecej znajdziesz np. tu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.