Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [smarty][php] wstawianie kodu php
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Systemy szablonów
bemol
Witam, mam pytanie odnośnie smartów.
Mam sobie pliki: header.tpl, top.tpl, menu.tpl oraz footer.tpl, które są includowane przez pliki index.tpl... itd.
Te pierwsze to pliki statyczne, czyli sam luźny html, w tych drugich odwołują się pliki php z różnymi zmiennymi.

I teraz mam pytanko.
W footer.tpl chciałbym dodać skrypt, który będzie mi pokazywał ile dni istnieje strona.

Czy da się to zrobić inaczej niż inkludować ten skrypt w każdej podstronie: index.php,galeria.php itd... i dawać
  1. <?php
  2. $smarty->assign('ile_dni',$ile_dni);
  3. ?>
i później w footer.tpl wyświetlać tą zmienną?

Wiem, że można w plikach tpl dać blok php, ale z tego co słyszałem to zły pomysł.
nospor
napisz sobie plugin, ktory bedzie wyliczal wyswietlal to co chcesz.
plugin tez laduj w footer.

http://www.smarty.net/manual/en/plugins.functions.php

ps: same tago to nie tytul. uzupelnij tytuł
bemol
a jest jeszcze jakaś inna opcja?

bo używając pluginu musiałbym w kodzie funkcji wstawiać połączenie z bazą itp np dla licznika :/
nospor
tak to jest jak sie ma zaprojektowaną aplikacje.

pierwszy blad:
index.php, galeria.php,....
powinien byc index.php ktory by zarządzał wszystkimi stronami. w index.php dzialy by sie wszystkie niezbędne inicjalizacje

drugi blad:
jakbys jakis obiekt bazy danych, ktory by w sobie miał łaczenie sie z bazą, to bys tylko pobieral obiekt i nie musial sie juz martwic o jakies połączenia.

No ale co ja ci bedę tu trul glowe pierdułami winksmiley.jpg


Wracajac do problemu:
no a skad miales miec wartosc $ile_dni w kodzie co pokazales:
$smarty->assign('ile_dni',$ile_dni);
?
Przeciez tez musialbys to wyliczyc
bemol
czyli myślisz, że najlepiej oprzeć o zmienną $_GET['page'] ?
i wszystkie podstrony do niej ładować?

nie chciałem tak robić, no ale można.

źle mnie zrozumiałeś. ja tylko pytałem czy tak muszę robić. nie pytałem o jej wartość.
tak więc rozumiem, że najlepszym wyjściem będzie includowanie podstron do tablicy $_GET a w indexie zawarta całośc?
nospor
Cytat
tak więc rozumiem, że najlepszym wyjściem będzie includowanie podstron do tablicy $_GET a w indexie zawarta całośc?
Dobrym zwyczajem jest miec jeden kontroler ktory zarządza wszystkimi stronami. Ulatwia to zycie. Jesli tak zrozumiales to dobrze to zrozumiales winksmiley.jpg
bemol
ok, dzięki za pomoc
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.