Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Duplicate entry for key
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Ralficzek
Podczas konwertowania forum wyszedł mi błąd:

Kod
Error at the line 349: ('warnings_ban_expire', '1440');

Query: --
--
INSERT INTO `phpbb_config` (`config_name`, `config_value`) VALUES
('server_name', 'escforum.info'),
('server_port', '80'),
...
('warnings_ban_expire', '1440');

MySQL: Duplicate entry 'server_name' for key 1




Co należy zrobić gdy wyszedł mi taki błąd? Wiem, że gdzieś tu to było napisane ale to forum jest tak gigantyczne, że nie potrafię tego znaleźć...

Konwertowałem z phpBB by przemo na phpBB 2.0 (tzn odisntalowałem) a potem konwertuję z 2.0 na 3.0, wylazł mi błąd serwera więc muszę to zrobić konwersją offline ( http://www.phpbb.com/kb/a...ne-conversions/ ) i jestem przy etapie:
Kod
Now in your browser address bar enter
http://127.0.0.1/phpBB2/dump/bigdump.php

You'll see a window listing the database name. Click start and it'll restore it for you into phpMyAdmin.



Uruchomiłem ten bigdump.php i mi ten błąd wyszedł... ale to co teraz napisałem nie ma w ogóle znaczenia bo Duplicate entry key czy konwrtuje z babki na wrózkę, z phpbb na wikipedię czy coś zawsze robi się jedną komendę, zmienia żeby klucz się nie podwajał tylko nie wiem jak sad.gif Proszę o pomoc!
Ralficzek
Znaczy się pełny zrzut by się tu nie zmieścił, dlatego dałem tam "..." ale są tam wszystkie kolumny z config jak Tytuł i z boku jaki tytuł z ustawień etc. Co powinienem zrobić przed kolejnym uruchomieniem konwertera? Kazać mu dodać informacje o tym jakie tabele ma stworzyc i je uprzednio utworzyc? Niestety jestem zielony w MySQL, wiec byłbym wdzieczny za kazdą pomoc
Ralficzek
Ale jak usunę ze starej bazy tabelę phpbb_config to ona nie przejdzie na nowe forum. E to w sumie mnie to lata bo sobie moge ustawic jeszcze raz. Ale czy wtedy bedzie mi to działało poprawnie? W sensie czy jak usunę tabelki z phpbb_config to czy ta konwersja dobrze pójdzie dalej? W razie czego zrobić kopię bazy?
Ralficzek
Struktury tabel? Nie rozumiem ^^ Zrobię konwersję wszystkich linijeczek w Eksport zaczynających sie prefixem forum, o to Ci chodzi?
Ralficzek
Tak wlasnie zaznaczylem... w sensie te Add if not exists i add drop table. Robiłem tak jak w temacie na przemo.org; jak prawidlowo wykonac kopie bazy danych, tam chyba kazali to robić, sama zobacz: http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=17648
Ralficzek
Oki smile.gif I teraz wyszedł mi taki błąd:

Stopped at the line 924.

At this place the current query includes more than 300 dump lines. That can happen if your dump file was created by some tool which doesn't place a semicolon followed by a linebreak at the end of each query, or if your dump contains extended inserts.

Jak nie rozumiesz, mgoę Ci przetłumaczyć... smile.gif
Ralficzek
Mam panel po polsku, jak to będzie po polsku?

Extended Inserts?
Ralficzek
Rozszerzone dodania, tak?

Odznaczyłem, ściągam, ale ta baza bedzie chyba o wiele wieksza, bo sciaga sie i sciaga...
Ralficzek
Tak juz konwertuje :* Dziekuje Ci za pomoc! Jestes super:*
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.