Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wczorajsza awaria
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania
belliash
.
in5ane
W zapobieganiu awarii bądź w pomocy przywrócenia backupu... phii... To jest forum programistyczne, tutaj administratorami są takie umysły, gdzie ty masz ich wiadomości na pewno tylko jakiś procent. Nie ośmieszaj się!
drake88
Muszę zadać jedno pytanie mianowicie do administracji: po jakiej stronie leży awaria (serwer? przeciążenie go?) i czy mamy częściej liczyć na takowe sytuacje.
nieraczek
in5ane - sorry, ale to co napisałeś to wyjątkowe chamstwo - jeśli ktoś proponuje pomoc (nawet jeśli admini tutaj jej nie potrzebują) to nie może być tak, że ty mieszasz tę osobę z błotem, niektórym brak kultury .....
drake88
Spokojnie, nie kłóćcie się, jeśli chcecie porozmawiać na temat chamstwa czy czegokolwiek innego to proszę macie PW / komunikatory. Administratorzy, dziś forum znów nie działało, czekamy na wyjaśnienia.
gcdreak
Ja też bym się chętnie czegoś dowiedział na ten temat...
b4x
Mi tam dzisiaj jeszcze nie działało do 16 smile.gif
erix
Dobra, koniec nabijania postów.

Forum dzisiaj też nawalało, nie ma się co z tym kryć; następne posty nie wnoszące nic nowego do dyskusji nagrodzę warnami. Poczekajmy, aż opi się odezwą.
Cysiaczek
Witam,

Jak tylko będziemy znali przyczynę problemów to poinformujemy smile.gif
Za pomoc na razie dziękujemy, bo tą zapewnia obecnie NQ.pl

Pozdrawiam
thek
Temat nieco przywrócę ponieważ mam pytanie. Czy po północy są jakieś prace konserwacyjne w serwisie wykonywane? Po tej bowiem godzinie następuje zazwyczaj spowolnienie wszelkich działań w serwisie. Około 1-2 w nocy na tyle, ze praktycznie trochę dłużej i może skończyć się to błędem 503. W razie czego zerknijcie w slowlogi.
erix
Z tego co mi wiadomo, to NQ.pl wykonuje wówczas backupy. Jest prawie 1 GiB czystego tekstu do zrzucenia, więc nie ma się co dziwić. ;]
Cysiaczek
Generalnie jest tak, że w godzinach nocnych, najczęściej od około 1:00 w nocy, na wszystkich serwerach należących do NQ.pl rozpoczyna się backup danych i być może jakieś inne czynności konserwacyjne*. Pamiętajcie, że forum stoi na serwerze VPS, więc mamy też kolegę, a może nawet kolegów, którzy również mają bazy danych i dane na dysku podlegające backupowi. Niestety, czasami przerwy są dłuższe i nic na to nie poradzimy, wiec po prostu trzeba to przyjąć do wiadomości jako stały urok korzystania z forum.php.pl smile.gif Nie stać php.pl na opłacanie serwera dedykowanego, bo byłby to koszt rzędu 400-500 zł/miesiąc i konieczność stałego nadzoru technicznego, jak wiecie, jako społeczność nie posiadamy stałego dochodu.

Pozdrawiam

* Wnioskuję na podstawie obserwacji innych serwerów w tej firmie
itsme
jedna informacja

sponsor - firma NQ.pl postawiła wydzielić osobną maszynę dla nas ... zatem te kłopoty niedługo się skończą (kwestia miesiąca) - sponsor nie oczekuje opłat z tego tytułu !

Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.