Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [XML]Problem ze skryptem
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
dopal
Witam,
Chcę zaznaczyć, że nie jestem ekspertem w tworzeniu stron, dlatego proszę o pomoc lepszych.
Na stronie tworze galerie wykorzystując skrypt Polaroid Gallery v 1.01. Zdjęcia dodaje się ręcznie poprzez plik .xml
Zdjęcie jest miniaturką, po kliknięciu na nie, robi się odpowiednio większe. Zdjęcia można przemieszczać za pomocą myszki po stole. Dla chcących mi pomoc podaję link do strony, gdzie można zobaczyć działanie tej galerii http://www.no3dfx.com/polaroid/
Poniżej fragment kodu xml:
<photos>
<photo desc="opis zdjecia" url="_pics/1.jpg" />
<photo desc="opis zdjecia" url="_pics/2.jpg" />
<photo desc="test zdjecia" url="_pics/3.jpg" />
<photo desc="test zdjecia" url="_pics/4.jpg" />
<photo desc="test zdjecia" url="_pics/5.jpg" />
</photos>

Chciałbym zrobić tak by np. po kliknięciu w zdjęcie 5 przeniosło mnie np na stronę www.onet.pl
Probowałem postapić analogicznie tak jak w html się robi, robiąc odpowiednie wpisy, ale niestety to nie przynosilo efektu.
Bardzo proszę o pomoc i o nie odsylanie mnie do googla, bo sam wiem jak się nim posługiwać i poszukuję tam też rozwiązania smile.gif

pozdrawiam
wookieb
Musisz modyfikować plik .fla który można ściągnać z podanej przez ciebie strony i zmodyfikować kod galerii tak aby na zdarzeniu podwojnego kliknieca sprawdzil czy do zdjecia jest przypisany url i jezeli tak to go otworzyl w nowym oknie przegladarki.

Kod
getURL('adres', '_blank');
dopal
A jak to dokładniej zrobić, bo jak wspomniałem nie jestem ekspertem.
wookieb
Wiec się za to nie bierz. Nie jest to taka prosta sprawa (jak dla laika).
Dlatego zleć to komuś który ci to zrobi i będziesz miał sprawę z głowy.
dopal
A podejmiesz sie tego?
wookieb
Takie sprawy załatwia sie na PW
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.