Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP][MYSQL]Pobieranie calej kolumny
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
xSlash
Przy robieniu rejestracji musze pobrac calą kolumne LOGIN z tabeli USER, aby sprawdzic czy juz podany login nie isnieje...
Robiłem juz tak:


  1. <?php
  2. $baza = mysql_fetch_assoc(mysql_query("SELECT login FROM user;"));
  3. if($baza == $_POST['login'])
  4. ?>


I na rozne kombinacje: bez srednikow, zapisane w wielu zmiennych i w ogole chyba robiłem wszystko co mozliwe...
Ni jak nie działa... Wiec prosze o pomoc jak pobrac do zmiennej cala kolumne LOGIN z tabeli USER questionmark.gif?
melkorm
Przecież SQL pozwala na porównywanie stringów O_o.

Sprawdzanie czy dany login istnieje robisz po stronie bazy winksmiley.jpg

Google Ci powie jak dokładnie to zrobić.

a tu masz ładnie opisane połączenie MySql'a i php'a:
xSlash
bardziej interesowałby mnie konkretny skrypt a nie google  mad.gif

Sprawdzałem w google tez i SAM nic nie znalazłem... Wiec zglaszam sie tutaj na gotowy skrypt  ohmy.gif
melkorm
To radze przeczytać Regulamin, bo zaraz przyjdzie Pan Moderator z ruzgą i zamknie Tobie temacik o:
xSlash
wez ochłon chłopcze... Nie Ty to inny mi pomoze... A jak ktos zamknie to Cie informuje ze nie jest to jedyne forum o PHP  blinksmiley.gif zal  sadsmiley02.gif
Crozin
Przepraszam, ale... może łaskawie ruszysz cztery litery i przeczytasz o porównywaniu ciągów w MySQL, jest w Googleu, a nie czekał na gotowy kod do Copy&Paste.
Spawnm
jest przylepiony temat z kursami, poczytaj , jest tam to o co pytasz smile.gif
A pytasz o podstawy .
batman
Przenoszę na Gotowe rozwiązania > Szukam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.