Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP] jakis super prosty Crop
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
fredman
W sieci jest dużo zaawansowanych narzędzi (np w jquerry) do uploadu, do cropowania z możliwością zaznaczania obszaru itp, tymczasem ja potrzebuje czegoś ultra prostego w tym temacie. Obrazek jest już na serwerze format prostokątny a ja potrzebuje wyświetlić go "w kwadracie", oczywiście zwykłe skalowanie odpada bo się obrazek deformuje dlatego potrzebuję crop'a. Najlepiej żeby środek tego wycropowanego pokrywał się ze środkiem oryginału, tak wydaje mi się najsensowniej bo wtedy najmniejsze prawdopodobieństwo, że obetnie się istotny element. Tylko własnie nie mogę znaleźć nic tak prostego a napisanie tego wykracza poza moje możliwości... help
DREEMus
Więc gdzie Ty widzisz problem wykorzystać te zaawansowane, do obróbki zdjęcia questionmark.gif
fredman
no bo nie potrzebne mi całe uploady i ręczne robienie cropa, upload juz mam itp, ja tylko chce tylko żeby przy ładowaniu obrazków już istniejących one się same przycinały "w locie" ale żeby same obrazki się nie zmieniały na stałe, tylko do wyświetlania.
DREEMus
Więc dodaj do upload'a crop z gotowych bibliotek ... np. nWeb Image v2.0 winksmiley.jpg

Lub użyj bibliotek GD smile.gif
http://pl.php.net/manual/pl/ref.image.php
fredman
nie nie, to chodzi o to, że to jest zupełnie poza uploadem, tak jak by go nie było.
W zasadzie można założyć taka sytuacje, są obrazki na serwerze w formacie prostokąta, a mój skrypt ma je wyświetlić jako przycięte do kwadratu ale bez ich modyfikacji.
DREEMus
Ale to i tak je zmodyfikujesz, a później zapiszesz na serwerze, nawet i w TEMP, ale do niego nie masz dostępu z internetu ...
I odczytasz go z serwera, chyba że w JS da się to zrobić ... ale jaka będzie wydajność przy przerabianiu każdego obrazka questionmark.gif zamulisz serwer gorzej niż kiedyś miała NK biggrin.gif
fredman
to co to nie ma szans , koniecznie trzeba tworzyć kolejne miniaturki na serwerze questionmark.gif nie da się tylko wyświetlać przyciętego ? ja mam niedużo tych obrazków wyswietlanych jednorazowo wiec zamulić nie zamuli
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.