Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt do mailingu i serwer
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
lunex
Witam, poszukuję jakiegoś dobrego i darmowego skryptu php do wysyłania mailingu. Z tym że skrypt korzystający z funkcji mail() raczej odpada, wolalbym zeby korzystal z jakiejs znacznie szybszej klasy poniewaz mailing bedzie wysylany do wielu uzytkownikow (100k+).

Prosiłbym rowniez o sugestie jaki serwer najlepiej by sie do tego nadawal, mozliwie jak najtanszy.

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam smile.gif

ps. nie, nie do spamu tongue.gif
ArekJ
Co do klasy to nie doradzę, bo się nie znam, ale serwer to chyba localhost wystarczy winksmiley.jpg

@Down: To zmienia postać rzeczy biggrin.gif Ale nie miałem nigdy do czynienia z wysyłaniem tak dużej ilości maili z serwera w sieci więc nie doradzę sad.gif
lunex
tak, szczegolnie z moim 256 wysylaniem ;p
erix
A jakie znaczenie ma prędkość Twojego łącza? tongue.gif
lunex
no skoro mam 256 kilobitow wysylanie czyli 32 kB/s a tresc maila ma ok. 2kB to 32/2=16maili (na pewno i tak mniej) na sekunde. troche malo chyba... zreszta moje ip i tak jest rozpoznawane jako spam, nie wiem czemu ;p
erix
Przecież mailing zazwyczaj się wysyła z jakiegoś hostingu/firmy newsletterowej.

A prawdopodobieństwo umieszczenia IP z ADSL (neozdrady, itp) na czarnej liście jest bliskie 100%, poza tym - dynamiczne IP nadawcy jest regułą uznawania za spam w większości filtrów. [;
lunex
to ja mam stałe ip od aster ale niewazne, moje pytanie bylo o skrypt i hosting na mailing ;p
erix
Ale sam przecież poruszyłeś problem własnego IP:
Cytat
to ja mam stałe ip od aster

Jesteś w sieci osiedlowej? Miej pretensje do współczłonków, którzy nie używają antywirusów.

Cytat
moje pytanie bylo o skrypt i hosting na mailing ;p

Hosting, to zależy - są firmy specjalizujące się w wysyłce i masa skryptów mailingowych. Wystarczy użyć troszkę wyszukiwarki. [;
lunex
ten skrypt wydaje mi sie dobry, nie wiem tylko jak sobie poradzi z bardzo duzo iloscia adresow: http://www.cicoandcico.com/ccmail-10/

wiem ze sa firmy specjalizujace sie w wysylce ale sporo sobie za cos takiego licza. szukam stabilnego taniego serwera (10zł na miesiac max) ktory sluzylby tylko do mailingu i ktory nie bedzie od razu na czarnej liscie (jak np. moj ostatni serwer ktory kupilem w ovh...) albo nie trafi na nia po jednym mailingu ;]

ps. nie jestem w sieci osiedlowej ale bardzo mozliwe ze przejalem ip po kims kto zrezygnowal z uslug aster ale zdazyl sie wpisac na czarna liste. I na pewno nie jestem w zadnej sieci botnet i nie robie za spam maszyne, na tyle jeszcze mam rozum ;p
Ciupaska
Ja korzystam ze skryptu wrzuconego na serwer, wykorzystuje funkcje mail() i świetnie sobie radzi z wysłaniem ponad 19,000 maili. Korzystałem z takiego który działał na zasadzie SMTP ale połowa maili nie dochodziła do odbiorców...
lunex
Cytat(Ciupaska @ 29.06.2009, 01:11:56 ) *
Ja korzystam ze skryptu wrzuconego na serwer, wykorzystuje funkcje mail() i świetnie sobie radzi z wysłaniem ponad 19,000 maili. Korzystałem z takiego który działał na zasadzie SMTP ale połowa maili nie dochodziła do odbiorców...


a jaka nazwa owego skryptu? tongue.gif
Kabraxis
Klasa do wysyłania mailingu: PHPMailer
Lepszej chyba nie znajdziesz. Ja do tego zrobiłem rozszerzenie tej klasy na własne potrzeby.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.