Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Autoryzacja oraz zabezpieczenie phpmyadmin
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
adisoft
Witam mam pytanie odnosnie pakietu phpMyAdmin. W pakiecie XAMPP for Windows php 4 + 5 for Developer! znajduje sie phpMyAdmin w wersji 2.2.7-pl1 ale dostep do niego nie jest wogule zabezpieczony tak jak np. w poprzednich werscjach phpmyadmin np. dolaczanej do pakietu FoxServ 3.0 itd. Wydaje mi sie ze wtedy wykorzystywane bylo:

[php:1:3797df664c]
<?php

if (!isset($_SERVER['PHP_AUTH_USER']))
{
header('WWW-Authenticate: Basic realm="ADISoft Autoryzacja ;"');
header('HTTP/1.0 401 Unauthorized');
exit;
}
else if (isset($_SERVER['PHP_AUTH_USER']))
{
$plik = "tTc7my3yc7oO6yAaJ4uc.txt";
$fp = fopen($plik, "r");
$WszystkieHasla = fread($fp, filesize($plik));
fclose($fp);

$LoginHaslo = explode("|", $WszystkieHasla);
$i = 0;
while($i <= sizeof($LoginHaslo))
{
$dane = explode(":", $LoginHaslo[$i]);
$uzytkownik=strval($_SERVER['PHP_AUTH_USER']);
$haslo=strval($_SERVER['PHP_AUTH_PW']);
if (($dane[0] == $uzytkownik) && ($dane[1] == $haslo))
{
$auth = true;
break;
}
else { $auth = false; }

$i++;
}

if ($auth == true)
{
header("Location: error.php");
exit;
}
else
{
header('WWW-Authenticate: Basic realm="ADISoft Autoryzacja"');
header('HTTP/1.0 401 Unauthorized');
echo 'Brak dostępu ;adisoft';
exit;
}
}
?>
[/php:1:3797df664c]

Tylko informacje nie byly pobierna z pliku textowego tak jak w/w przypadku tylko polaczone byly z baza danych MySQL i posiadanie konta na mysql-u uprawnialo danego uzytkownika root itp do korzystania phpmyadmin. Natomiast w pakiecie XAMPP tego nie ma mozna jakos dokladnie zabezpieczyc phpmyadmin przed wscipskimi pracownikami, oraz przed wscipskimi uzytkownikami sie LAN questionmark.gifquestionmark.gif Jesli chodzi o jakiegos firewalla to moge postawic kazdego nawet gdybym mial byc odciety od neta ale musze ochronic cala moja praca bazy itp.
adisoft
Nie wiem moze jest jakis inny sposob aby zabezpieczy phpMyAdmin?questionmark.gif aby blokowac go przed wscipskimi uzytkownikami sieci LAN lub wspolpracownikami ... Jesli jest moze go ktos zdradzic?
Bielo
wydaje mi się że musisz ustawi w pliku konfiguracyjnym
Kod
$cfg['Servers'][$i]['auth_type']     = 'cookie';
adisoft
Czyli edytowac plik konfiguracyjny z phpMyAdmin? trzba tam cos jeszcze dodac lub ustwic?questionmark.gif
adisoft
Trzeba jeszcze cos edytowac w cookie.auth.lib.php poniewaz gdy zmienilem tryb autoryzacji na cookie rzeczywiscie wyskakuje monit o podanie loginu i hasla tylko ze po podaniu mu usr i pass phpMyAdmin juz nie startuje tylko probuje otworzyc strone o adresie http:///index.php <<< dokladnie z 3 / ?
scanner
[php:1:12fee5446d]<?php
$cfg['PmaAbsoluteUri'] = 'http://localhost/MySQL/'; // sciezka do Twojego PMA
?>[/php:1:12fee5446d]
policjant009
mam problem posiadam ots zabezpeczylem myMSLQ myphp admin sakowalem pma i ciagle mam hack posaidam wersjie xammp 1.6.4 bo tylko taki acc obsluguje prosze o szybko pomoc
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.