Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SQL Query Builder
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
inc0
Witam!

Szukam jakiś klas, które dawałyby możliwość generowania zapytań sql. Tzn, żeby działało to np. tak:

$qb = new QueryBuilder("tabela");

$qb->select("imie","id=10");
$qb->odrerby("id", "asc");
$query= $qb->generatequery();

zmienna query wyglądałaby:
SELECT 'imie' FROM 'tabela' WHERE id=10 ORDER BY 'id' ASC;

Taka klasa mogłaby tworzyć kompleksowe zapytania do bazy, co by zmniejszyło liczbę łączeń i odciążyło trochę PHP, a także miałoby wbudowany system edycji danych wejściowych zabezpieczający przed sztuczkami sql injection...

Zna może ktoś coś takiego na licencji GPL?
skowron-line
Skubnij sobie z jakiegoś fw.
inc0
Hmm dobry pomysł! Pytanie: który fw ma to jakoś fajnie rozwiązane i niezbyt mocno spięte z resztą klas związanych z obsługą DB?
omeck
Cytat(inc0 @ 7.07.2009, 21:01:14 ) *
Hmm dobry pomysł! Pytanie: który fw ma to jakoś fajnie rozwiązane i niezbyt mocno spięte z resztą klas związanych z obsługą DB?


Moja nieobiektywna odpowiedź: ZF :-)
skowron-line
Kohana bracie tylko kohana.
ZF jest troche duze.
omeck
OT

Cytat(skowron-line @ 7.07.2009, 21:47:52 ) *
Kohana bracie tylko kohana.
ZF jest troche duze.

Ty wiesz swoje, ja wiem swoje - nie ciągnijmy tego i nie zaczynajmy tematu rzeki, bo wiadomo co z tego wyniknie ;-) Zresztą z Kohaną nie miałem nic wspólnego, więc nie mam prawa wypowiedzi, jak co niektórzy mędrcy czynią tongue.gif
kajzur
CodeIgniter, tam masz Active Record.
dfs
Jeżli do obsługi baz SQL używasz PDO...
To można by używać w Twoim przypadku także FluentPDO
http://fluentpdo.com/index.html
redeemer
Cytat(skowron-line @ 7.07.2009, 20:47:52 ) *
ZF jest troche duze.
Nie przesadzajmy, nie trzeba ładować całego frameworka, żeby wykorzystać tylko komponent Zend_Db.

@inc0: Zobacz na Zend_Db_Select http://framework.zend.com/manual/1.12/en/zend.db.select.html Wygląda to prawie tak samo jak w Twoim pierwszym poście.
mstraczkowski
Cytat(skowron-line @ 7.07.2009, 20:47:52 ) *
Kohana bracie tylko kohana.
ZF jest troche duze.

Nie znam Kohany, więc nie wypowiem się, wiem tylko że powstała chyba jako fork CodeIgnitera.
Mam tylko nadzieje, że ludzie ją rozwijający nie tworzą takich herezji jak w CI.

Nie wiem jak Kohana, ale Zend ma możliwość pobrania pojedynczych komponentów frameworka, a Zend\Db wcale nie jest duże, tak jak ktoś pisał wcześniej, nie trzeba brać całego frameworka, aby użyć jednego komponentu.
Tym bardziej że mamy teraz bardzo fajne narzędzie jak composer i podpięcie z jego pomocą jednego komponentu do naszego projektu jest śmiesznie proste.


Cytat(kajzur @ 7.07.2009, 21:24:39 ) *
CodeIgniter, tam masz Active Record.

Powodzenia życzę w wyciągnięciu tego "komponentu" z code ignitera i podpięciu go pod swój projekt (zależności, funkcje, stałe, brak przestrzeni nazw itp)
Poza tym nie każdy będzie chciał w swoim kodzie mieszankę PHP 4 z ledwo obiektowym kodem PHP5 co prezentuje aktualnie CodeIgniter, aczkolwiek w użyciu ten ich "Active Record" jest całkiem przyjemny.

Poza tym to jest Active Record tylko z nazwy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.