Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Formularze - zmora programisty PHP ?
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
kodereq
Ostatnio obsługa i walidacja formularzem zaczyna się stawiać dla mnie coraz to większym problemem. Zaporowe else if + oddzielnie deklarowane funkcje sprawdzania poprawności często urastają do kilkuset linii.

Dlatego zawracam się do Was, kolegów po fachu, jak radzicie sobie z obsługą formularzy? Ze swojej strony udało mi się wyszukać QuickForm i QuickForm2, są one jednak zależne od PEAR oraz nierozwijane.

Macie propozycje jakichś niezależnych klas ? Może framework ?
Cysiaczek
Przenoszę na forum Szukam

Teraz każdy liczący się framework posiada obsługę formularzy i od tego proponuję zacząć smile.gif
kodereq
Dobrze, a który robi to najlepiej ?

Jest w ogóle szansa na jakaś dobrą, ale niezależną klasę ?
viking
Ten który tobie pasuje robi to najlepiej smile.gif Możesz spróbować Zend_Form ale wymaga Zend_View. Ewentualnie Zend_Filter_Input+Validate i formularz robić ręcznie. Tą drugą metodę ja używam (ze wsparciem własnej klasy) i sprawdza się bardzo dobrze.
kodereq
A jakieś konkretne propozycje poza Zend ? Myślę, że ten temat przyda się wielu użytkownikom.
rzymek01
Cytat("kodereq")
A jakieś konkretne propozycje poza Zend ? Myślę, że ten temat przyda się wielu użytkownikom.

Cytat("Cysiaczek")
Teraz każdy liczący się framework posiada obsługę formularzy i od tego proponuję zacząć


a poza tym, to taki temat kiedyś już był smile.gif
ert16
Zend Framework : Zend_Form + Zend_Validate + Zend_Filter
Dokumentacja : http://framework.zend.com/manual/en/
kodereq
@rzymek01 daj link do tematu, proszę.

@ert16 da się załączyć do projektu te klasy niezależnie + silnik frameworka ? Ile to waży łącznie ?


Jeszcze takie pytanie: załóżmy, że piszecie jakiś większy serwis z dużą ilością formularzy i klient nie zgadza się na użycie frameworka. Piszecie wtedy obsługę formularzy ręcznie?
dr_bonzo
Cytat
Jeszcze takie pytanie: załóżmy, że piszecie jakiś większy serwis z dużą ilością formularzy i klient nie zgadza się na użycie frameworka. Piszecie wtedy obsługę formularzy ręcznie?

No na przyklad recznie, albo piszesz swoje klasy do formow, albo nie nazywasz FW FWem - tylko to po prostu robisz. No i oczywiscie klient wtedy sie zgadza na wiekszy koszt i dluzszy czas wykonania, nie?
kodereq
Dzięki za wypowiedź, powiem szczerze, że skłaniam się w stronę Zend Framework.

Napisałem już wiele aplikacji pisząc obsługę fromularzy od nowa, zabrało to wiele czasu, jednak wszystko działa sprawnie i szybko, mam też poczucie pełnej kontroli.
ert16
Oczywiście, ze się da.
Fajnie jak ze swoim frameworkiem zintegrujesz ładowanie klas Zenda -wtedy wszystko wydaje się łatwe.
Co do rozmiarów : tak naszybko
520K View
376K Form
828K Validate
272K Filter

ale moim zdaniem rozwalanie biblioteki może bardziej zaszkodzić, niż zysk z tych 25MB (sic) leżących na serwerze.
rzymek01
Cytat(kodereq @ 13.07.2009, 12:19:18 ) *
@[b]rzymek01 daj link do tematu, proszę.


wybacz, ale nie chce mi się szukać,
pamiętam, że była taka dyskusja w jakimś większym temacie o Frameworkach smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.