Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Plan Miasta
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
szoszon3
Witam ! szukam skryptu - plan mista ! Gdzie cos takiego mozna znalesc ,moze ktos posiada i bylby laskaw udostepnic. Patrzylem na http://hotscripts.com/ i http://php-resource.de/ - nic takiego nie znalazlem . rolleyes.gif
borec
a co taki skrypt mialby robic? jesli pokazuwac plan miasta to moze po prostu zeskanuj mape? :wink:
szoszon3
Posiadac wyszukiwarke ulic ! Chodzi o to aby kazdy fragment mapki mial przypisane kilka ulic .
cichy
Najłatwiej to jest napisać na bazie danych.
Tworzysz pola:
Kod
id -nie konieczne

ulica

mapka - nr kwadratu albo cus w tym stylu


I później wybierasz z bazy
SELECT ulica, mapka FROM miasto WHERE ulica='jakas_ulica' ORDER BY id DESC
a później tylko wyświetlasz odpowiednią mapke tongue.gif

Pozdro
szoszon3
No jasne ze najlatwiej i najszybciej jest napisac tylko jest problem gdy czlowiek nie jest na tyle dobry w te klocki sad.gif
borec
Cytat
No jasne ze najlatwiej i najszybciej jest napisac tylko jest problem gdy  czlowiek nie jest na tyle dobry w te klocki  :(

jestem sklonny napisac ci to ale odpowiedz mi na 1 proste pytanie: masz zamiar sam dodawac do bazy wszystkie ulice w miescie? 8O
szoszon3
Tak -nie mam wyjscia .Chcac aby taki plan miasta spelnial swoje zadanie -tzn byl przydatny trzeba sie poswiecic i wklepac nazwy ulic .
szoszon3
Sz.P borec bede bardzo wdzieczny za pomoc !
borec
i po co ja sie odzywalem? biggrin.gif moja wizja:

:arrow: w bazie zapisywac id, ulice i mapke (maly plik np. gif na ktorym jest wudoczna dana ulica) tak jak pisal Simpson
:arrow: cala mape zeskanowac i podzielic na takie male sektory (np. 100x100 px)


tabela ulice:
[sql:1:1c1eb14ff2]CREATE TABLE `ulice` (
`uid` MEDIUMINT NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`ulica` VARCHAR( 100 ) NOT NULL ,
`mapka` VARCHAR( 50 ) NOT NULL ,
PRIMARY KEY ( `uid` ) ,
INDEX ( `ulica` )
);[/sql:1:1c1eb14ff2]

przykladowa ulica w bazie:
[sql:1:1c1eb14ff2]INSERT INTO `ulice` ( `uid` , `ulica` , `mapka` )
VALUES (
'', 'Wiejska', 'aa01'
);[/sql:1:1c1eb14ff2]

nazwy sektorow beda np:
Kod
aa00

aa01

...

bd99

be00


i pozniej przy wyszukiwaniu wyswietlasz np. ten fragment mapki z czerwonym borderem otoczony przez sasaidujace fragmety
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.