Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt pokazujący gdzie jesteś w serwisie.
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
karolski
Witam,

Mam pytanie dotyczące na czym polega i jak można napisać skrypt pokazujący gdzie jesteś w serwisie
tzn HOME / Aktualności / ....... i tak dalej ale ma to pokazywac w komórce nad otwieraną stroną.

Pozdrawiam Karolski
Dawid Pytel
Musisz na początku każdej strony deklarować zmienną z nazwą strony i zapisywać ją do jakiejś tablicy w sesji.

Za każdym razem przed wyświetleniem takich nawigacyjnych linków musiałbyś sprawdzać kilka spraw. Tutaj właśnie zaczyna się zabawa.

W podstawowym skrypcie wystarczy, że będziesz sprawdzał czy strona na której obecnie jesteś jest już w tablicy, jeżeli tak to usuwasz wszystko co jest po tej stronie aż do końca. Dla przykładu:

jesteś na

Cytat
home/informacje/niusy


w tym momencie wchodzisz na stronę informacje i sprawdzasz czy jest już taka strona w tablicy, jeżeli tak to usuwasz wszystko co jest po niej i zostaje

Cytat
home/informacje



Oczywiście to jest bardzo okrojony pomysł. Będziesz musiał zastanaowić się na jakiejs zasadzie kontorlować czy dodawać czy usuwać z tablicy. Jednak na podstawowe rozwiązanie to co napisałem powinno wystarczyć.

Może ktoś zna łatwiejszy sposób bo ja to pisałem 'na chłopski rozum' biggrin.gif
tiraeth
wysyłanie danych:
[php:1:866e3f84f4]<?php
set_cookie("gdzie", "HOME / Aktualnosc"); // Na każdej stronie wrzucasz to, ale zmieniasz HOME / Aktualnosci na odpowiednie dla danej strony
?>[/php:1:866e3f84f4]

wyswietlanie info:
[php:1:866e3f84f4]<?php
echo "Jesteś na <b>".$_COOKIE['Gdzie']."</b>";
?>[/php:1:866e3f84f4]

nie wiem czy zadziała, ale mam nadzieje, że tak..
Paul
Tiraeth: moim zdaniem jest to bez sensu - wysylasz cookie a potem je odczytujesz w jedym i tym samym skrypicie.... taki sam efekt da:
[php:1:80c617f1bc]<?php
echo 'Jesteś na HOME / Aktualności'; // tu se dopasuj text
?> [/php:1:80c617f1bc]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.