Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Upload na smartach
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Ive
mam z tym problemy :/ zasysałem darmowe skrypty i tez nie mogłem tego podpiąć dobrze :/ może ktoś ma juz coś takiego? bardzo bym prosil o pomoc!
Ive
postaram się wam przybliżyć mój obecny kod [ z wykorzystaniem darmowego systemu uploadu stworzonego przez ygrega bodajże ]
[w indexie w switch'u ładuje wszystko i wyświetlam smartami]
index.php:
[php:1:8ea57dc5b8]<?php
case 'new':

if(trim($_SESSION['login'])=="" || empty($_SESSION['login']) || !isset($_SESSION['login'])) die("Musisz być zalogowany!");

$smarty->assign("co", 'img');
$smarty->display("art_form.inc.htm");

break;

case 'save':

if(trim($_SESSION['login'])=="" || empty($_SESSION['login']) || !isset($_SESSION['login'])) die("Musisz być zalogowany!");

$smarty->assign("co", 'img');
$plik = $_POST['plik'];

$uplPath = "img";

if (is_uploaded_file($plik)) {
copy($plik, "$uplPath/$plik_name");
chmod("img/$plik_name", 666);

} else {
exit("blad");
}
$q_img = mysql_query("INSERT INTO art(`tytul`, `link`, `typ`, `by`, `data`) VALUES('".$_POST['tytul']."', '".$_POST['link']."', 'img', '".$_SESSION['login']."', now());");
if(!$q_img) die("Błąd!");
$smarty->assign("ok", TRUE);

$smarty->display("txt/art_form.inc.htm");

break;
?>[/php:1:8ea57dc5b8]

art_form.inc.htm [pokaze tylko formularz i komunikat]:
Kod
{!if $co == "img"!}

{!if $ok == TRUE!}

<center>Dziękujemy za pomoc w rozwoju serwisu!</center>

{!else!}

<form enctype="multipart/form-data" method=post action="{!$index!}?x=img&p=save">

<center><table border=0 width=90% cellspacing=0 cellpadding=0>

<tr>

<td width=15% valign=top align=right>Tytuł: </td>

<td width=85% valign=top align=left><input type=text name=tytul value="{!$tytul!}" class=input></td>

</tr>

<tr>

<td width=15% valign=top align=right>Program: </td>

<td width=85% valign=top align=left><input type=text name=progr value="{!$progr!}" class=input></td>

</tr>

<tr>

<td width=15% valign=top align=right>Miniatura: </td>

<td width=85% valign=top align=left><input type=text name=miniatura value="{!$miniatura!}" class=input></td>

</tr>

<tr>

<td width=15% valign=top align=right>Wybierz plik: </td>

<td width=85% valign=top align=left><INPUT TYPE="hidden" name="MAX_FILE_SIZE" value="100000"><INPUT NAME="pliczek" TYPE="file" class=input></td>

</tr>

<tr>

<td width=100% valign=top colspan=2><center><INPUT TYPE="submit" VALUE="OK" class=input></center></td>

</tr>

</table></center>

</form>

{!/if!}

coś tu mogłem pominąć bo wycinałem tona szybko więc jakby jakieś nie jasności to mówic od razu ;] a skrypt się pokazuje tylko ciągle wyskakuje komunikat "blad" :/

[EDIT]
w smartach mam ustawione żeby traktował '{!' i '!}' jako znaczniki

[EDIT2]
od razu mówie że ze smartami sobie radze jakoś ale jestem na poziomie very basic więc moze znajdziecie tu jakieś inne błedy tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.