Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]Potrzebuję skryptu
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
yoger
Otóż sprawa wygląda następująco: mam pewną stronę internetową i pewien plik tekstowy. Potrzebny jest skrypt, który sprawdza bieżący adres ip mojego komputera i w razie jego zmiany podmienia adres w pliku tekstowym.
Jeżeli gotówby był ktoś popełnić taki skrypt byłbym wdzięczny.
Fifi209
Cytat(yoger @ 12.08.2009, 12:42:36 ) *
Jeżeli gotówby był ktoś popełnić taki skrypt byłbym wdzięczny.


laugh.gif to mnie zabiło

$_SERVER
Spawnm
Przenoszę .
yoger
Czy nie znajdzie się nikt potrafiący wykonać takowy skrypt?
Wicepsik
IP komputera? W jakim celu i na jakiej zasadzie to ma działać?
yoger
Chodzi o serwer gry mmo, chodzi o to, że w jego konfiguracji musi być aktualne ip komputera (niestety posiadam neo, więc zmienia mi się co ~24h). Skrypt podczepiony byłby pod stronę serwera (postawiona na apache) i przy każdorazowym otwarciu strony sprawdzał ip serwera i w razie niezgodności z zawartym w pliku dajmy na to config.xml w katalogu D:\serwer\, podmieniał tam z aktualnym.

Jeszcze raz proszę czy ktoś mógłby coś takiego wykonac?
flashdev
Cytat(yoger @ 26.08.2009, 21:36:06 ) *
Chodzi o serwer gry mmo, chodzi o to, że w jego konfiguracji musi być aktualne ip komputera (niestety posiadam neo, więc zmienia mi się co ~24h). Skrypt podczepiony byłby pod stronę serwera (postawiona na apache) i przy każdorazowym otwarciu strony sprawdzał ip serwera i w razie niezgodności z zawartym w pliku dajmy na to config.xml w katalogu D:\serwer\, podmieniał tam z aktualnym.

Jeszcze raz proszę czy ktoś mógłby coś takiego wykonac?


Tak się składa, ze mam coś takiego:

  1. <?php
  2.  
  3. $file = 'my_ip.php';
  4.  
  5. $f = fopen($file, 'w');
  6. fwrite($f, '<?php' . "\n");
  7. fwrite($f, '$my_ip = \''.$_SERVER['REMOTE_ADDR'].'\';' . "\n");
  8. fwrite($f, '?>' . "\n");
  9. fclose($f);
  10.  
  11. echo 'twoj ip to: ' . $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
  12.  
  13. ?>

yoger
No już doszedłem co i jak, teraz tylko zastanawiam się czy można jakoś pozyskiwać zewnętrzne IP, bo funkcja REMOTE_ADDR pobiera tylko adres wewnętrzny.

Mam już pomysł jak to zrobić, użyje funkcji HTTP_HOST, teraz potrzebaby to automatycznie przetłumaczyć na cyfry. Czy php daje taką możliwość?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.