Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP] Komentarze
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
blacki
WitaM!
Mam pewien problem z wyszukaniem skryptu najodpowiedniejszego dla moich potrzeb. Mianowicie chciałbym, żeby wyglądało to mniej więcej tak:



TAM GDZIE JEST "KOMENTARZE NAPISANE PRZEZ UŻYTKOWNIKÓW" - chciałbym żeby wyświetlał się wpis o takich parametrach:

Cytat
Nick: blacki Miasto: Poznań Data wpisu: 12.12.2009 (ewentualnie jeszcze IP, ale to tak dodatkowo)
--------------------------------------
I TUTAJ TRAEŚĆ KOMENTARZA


te żółte pola mają być formularzami, a po kliknięciu "WYŚLIJ" chciałbym aby pokazał się komunikat: KOMENTARZ ZARAZ ZOSTANIE DODANY!, czy coś w ten deseń.

Mam nadzieję, ze dobrze wytłumaczyłem, potrzebuje takiego skryptu i jakby komuś nie sprawiało to problemu proszę również o objaśnienie całkiem ogólnikowo co do czego służy, z góry dzięki winksmiley.jpg
Fafu
http://lmgtfy.com/?q=skrypt+komentarzy+php
blacki
Google zostały już przeze mnie przeszukane pod tym kątem, wypożyczyłem tez kilka książek ale nigdzie nie mogę znaleźć satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Więc jeśli nie potrafisz pomoc, to nie pisz smile.gif
Pawel_W
ehh, przecież to są podstawy php, szybciej napiszesz taki skrypt niż znajdziesz go w internecie winksmiley.jpg
blacki
Cytat(Pawel_W @ 12.08.2009, 21:09:38 ) *
ehh, przecież to są podstawy php, szybciej napiszesz taki skrypt niż znajdziesz go w internecie winksmiley.jpg


Własnie o to mi chodzi, dlatego prosze o jakiekolwiek wskazówki smile.gif
Fafu
Pewnie że umiem, ale w internecie jest pełno takich skryptów..

podpowiem:
$_POST
file_get_contents
file_put_contents

ale to pewnie i tak ci nic nie mówi, więc musisz poszukać w internecie:
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=sy...=Szukaj&lr=
pierwszy wynik na przykład.
blacki
dzięki FaFu, jednak szukałem pod innym kontem, jak widać dało się znaleźć, dzięki wielkie i + dla Ciebie

jednak to nie koniec... moje kolejne pytanie brzmi: jak wstawić ten skrypt do projektu strony www. sądziłem, że podejdzie pod
Cytat
<object data="komentarze.php">


no jednak myliłem się, fafu może poleci znowu jakiś link? winksmiley.jpg
Fafu
w php pliki dołącza się przez include
np.
  1. <?php
  2. include 'komentarze.php';
  3. ?>
blacki
Dokładniej: całą stronę mam zrobioną w HTML, chciałem dołączyć w ramce komentarze z tych plików, które mi podałeś... czyli jak wstawić te skrypty php, do projektu HTML??
Wicepsik
iframe
blacki
Cytat(Wicepsik @ 13.08.2009, 22:23:37 ) *
iframe


Cytat
Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1
Wicepsik
Jak zrobiłeś ?
blacki
dokładnie: <iframe src="komentarze.php" width="100%" height="100%">...</iframe>


Fafu
to wyswietla normalnie tekst... masz wgrany php?
może serwer nie obsługuje <? to zamień na <?php
i daj komentarze.php
blacki
korzystam z czegoś takiego jak [ KRASNAL Serv ] - raczej z tym problemu nie ma, bo szablon ze sklepem internetowym działa bez zarzutu... ale wyświetla się komunikat typu:
Cytat
Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in c:\usr\krasnal\www\komentarze\komentarze.php on line 34

Parse error: parse error in c:\usr\krasnal\www\komentarze\komentarze.php on line 34
Fafu
Daj może linię 34....
blacki
Nic nie pomogło...
kfc4
Wklej na forum linie id od 24 do 44. I oznacz jakoś, która to jest linia numer 34.
blacki
  1. print "<H3>Nowy komentarz:</H3>";
  2. print "<FORM METHOD=POST><INPUT TYPE=\"hidden\" NAME=\"id\" VALUE=\"dodaj\">";
  3. print "<B>Pseudonim:</B><BR><INPUT TYPE=\"text\" NAME=\"nick\" VALUE=\"$nick\" SIZE=60><BR>n ";
  4. print "<B>Treść:</B><BR><TEXTAREA NAME=\"tresc\" ";
  5. print "ROWS=10 COLS=60>$tresc</TEXTAREA><BR>n";
  6. print "<INPUT TYPE=\"submit\" VALUE=\"Wyslij\">";
  7. print "</FORM>";
  8. print "<a href=\"komentarze.php\">Powrót</a>";
  9. }else if ($id=='dodaj') { // jeżeli zmienna id zawiera wartość dodaj
  10. //dodajemy komentarz do bazy
  11. $tresc = addslashes(nl2br(htmlentities ($tresc))); \ponieważ nie można ufać danym wprowadzanym przez użytkowników funkcją addslashes dodajemy ukośniki () w miejscach gdzie napotkanym na apostrof (?), usuwamy je potem funkcją stripslahes przy wypisywaniu komentarzy, dodatkowo funkcja nl2br zamienia znaki końca linii na tag br
  12. $nick = addslashes(htmlentities ($nick));
  13.  
  14. if ($tresc && $nick) { //jeżeli pola treść i pseudonim są uzupełnione
  15. $zapytanie = "INSERT INTO komentarze (tresc, nick, "." data) VALUES ('$tresc', '$nick', "." now());";
  16. $wynik = mysql_query ($zapytanie); //dodajemy wtedy dane do bazy wraz z aktualną datą i godziną ? funkcja now()
  17. print "<HR>";
  18. print"<H4>Twój komentarz został dodany do bazy. Ukaże się, gdy administrator go zatwierdzi</h4><br>"; //jeżeli wszystko przebiegnie bez problemów wyświetlamy komunikat
  19. print"<a href=\"komentarze.php\">Powrót</a>";
  20. }else{ //jeżeli jednak nie wyświetlamy stosowną informację
  21. print "<HR>";


11 - u mnie ta linia to 34
Fafu
\ponieważ
zamien na
//ponieważ
blacki
Po poprawieniu pojawia się nastepny błąd:
Cytat
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL Server Host 'hostbazydanych' (11001) in c:\usr\krasnal\www\komentarze\komentarze.php on line 9
Nie można połšczyć się z bazš MySQL


a oto linia 9:
  1. mysql_connect ("hostbazydanych", "użytkownik", "hasło") or //staramy połączyć się z bazą danych
Fafu
ehh musisz przecież podać dane do połączenia z bazą mysql... przykład:
  1. mysql_connect ("localhost", "root", "tajnehaslo123")
blacki
Cytat
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user: 'root@localhost' (Using password: TAK) in c:\usr\krasnal\www\komentarze\komentarze.php on line 9
Nie można połšczyć się z bazš MySQL
Fafu
ehh, musisz podać własne dane rolleyes.gif
nie wiem jakie są tam domyślne w krasnalu.. poszukaj w internecie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.