Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP][AJAX] Automatyczne wysyłanie wiadomości przed upływem x czasu
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
vellkan
Witajcie

Mam następujący problem.
Mam bazę danych w Excelu (1000 pozycji) na które składają się między innymi: osoba, e-mail oraz data wygaśnięcia umowy.
Potrzebowałbym skrypt, który sprawdzi czy zostało mniej niż x dni do końca umowy, i jeśli tak to wyśle tej osobie e-mail z przypomnieniem
i zapisze to tak, żeby następnego dnia nie wysłało wiadomości.

Myślałem, żeby stworzyć bazę danych mySQL, zaimportować listę ludzi i stamtąd pobierać dane.
Jestem w stanie zrobić to za pomocą jQuery, żeby sprawdzić datę i pokazać przycisk do wysłania wiadomości i ew. dodać informację, że informacja została wysłana.

Ale może ktoś ma jakiś inny pomysł?
Może jakaś wtyczka do Joomli? Albo innego CMS'a?
Skrypt jest podobny do zarządzania hostingiem.

Pozdrawiam
emp
Baza danych dla danych to dobry pomysł.

Jeżeli strona jest już uruchomiona i chcesz sprawdzić coś bez przeładowania danych to użyj ajaxu winksmiley.jpg
http://docs.jquery.com/Ajax/jQuery.ajax#options

Jeżeli strona jest uruchomiona i chcesz to sprawdzać co jakiś czas to odpowiednia metoda musi być wywoływana
  1. var zegar= setInterval( "aktualizuj_stan_formularza()" , 30000 ) ;

Metoda aktualizuj_stan_formularza() będzie uruchomiona co 30 sekund

Tak można zrobić gdy chcesz aby coś aktualizowało się po stronie klienta w jego przeglądarce.

Wydaje mi się jednak że powinneś pomyśleć na wykonaniu tego zadania po stronie serwera i żeby na serwerze działał jakiś skrypt uruchamiana co jakiś czas sprawdzał daty i wysyłał wiadomość.
vellkan
No właśnie też tak myślę, żeby to zrobić po stronie serwera.
Ale jestem zielony w kwestii PHP/mySQL, dlatego szukam jakiegoś gotowego rozwiązania albo pomysłu.
Po stronie przeglądarki mogę to zrobić, ale muszę gdzieś zapisać informacje, że wiadomość została wysłana, żeby tego nie powielać
codzienne.
emp
Nie znajdziesz gotowego rozwiązania, a nie znając się na PHP, Mysql nie zrobisz tego. Twój problem wymaga nakładu pracy aby go wykonać.
Nikt ci tego za darmo nie zrobi, więc:
1) Uczysz sie php, sql wytrwale i sumiennie aż się nauczysz
2) Płacisz komuś kto umie i on ci to robi
3) Przedstawiasz swoją inicjatywę na forum popartą już jakąś wykonaną pracą i wtedy pomagają ci inni
vellkan
Witajcie.

No cóż, teraz zdaję sobie sprawę, że nie znajdę gotowego rozwiązania.
Jestem gotów to komuś zlecić, tylko problem z tym, że przez najbliższe dwa tygodnie nie będę miał czasu nadzorować prac nad projektem, a to jest mi potrzebne właśnie w ciągu dwóch tygodni.
Ale nic - coś wymyślę, w razie czego wiem gdzie się zgłosić winksmiley.jpg

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.