Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: JavaScript/AJAX - coś dla mało zaawansowanych
Forum PHP.pl > Inne > Książki > Pytania
Asmox
Ponieważ z tworzeniem stron WWW chciałbym być "na czasie", przydałaby mi się umiejętność praktycznego wykorzystania AJAX. A żeby był AJAX to i JavaScript. Niestety z JS znam tylko tyle ile było w artykule w gazecie + jakieś tam podstawy (książka JavaScript. Ćwiczenia praktyczne). Tak więc szukam jakiejś dobrej książki o JS lub o AJAX. Jeżeli będzie mi potrzebna książka o absolutnych podstawach, to niech będzie. Po prostu chcę umieć ten język na takim poziomie, aby łatwo mi było uczyć się AJAXa. No to napiszę, co umiem:
zmienne, funkcje, obiekty dostępne standardowo, czas i data, troszkę formularze...
Jeżeli umiejąc to mogę się zabrać za AJAX to OK, a jeżeli nie to możecie podać mi jakąś książkę do JavaScriptu?
kamil4u
Ja nie miałem nigdy żadnej książki do JS, więc Ci tytułu nie podam. Ale IMO jak znasz składnię to nie widzę przeszkód do nauki AJAX-a. Podszkol się trochę w nawigacji po DOM i DHTML(kursy znajdziesz w Google), to nie powinieneś wtedy mieć żadnych problemów w dalszym przyswajaniem tego języka smile.gif - czytaj tematy,artykuły o JS, analizuj kod i za pół roku, będziesz umiał 90% tego co jest w dzisiejszych książkach o JS(przynajmniej dostępnych w Polsce)
ShadowD
Powiem Ci, że przynajmniej ja nie widzę sensu nauki czystego js, oczywiście podstawy trzeba znać. Mam te ćwiczenia praktyczne, i jest tam sporo informacji ale niestety z przed kilku lat teraz korzysta się przede wszystkim z innego osaczania zjawisk czego w tej książce nie ma. Czytałem jeszcze Po Prostu Js i Ajax jednak tam nic ciekawego nie było.

Gdy zorientowałem się w Jquery nigdy nie powrócę do czystego js na stronach www, Tobie też polecam tego frameworka co prawda mało o nim po polsku z rzeczy zawansowanyc, ale zawsze można poprosić google o przetłumaczenie lub co sjest lepszym wyjściem nauczyć się J. Angielskiego. ;]
f1xer
ShadowD ma racje poczytaj sobię podstawy czystego js zrozum DOM, a następnie weź się za jakiś framework. Ja wybrałem jQuery z polskich stron o jQuery dla początkujących mogę polecić ferrante.pl, sam też od czasu do czasu napiszę coś na blogu o jQuery. Generalnie nie ma sensu wyważać otwartych drzwi i pisać w czystym js no chyba że to jakieś proste rzeczy (które opanujesz po przeczytaniu podstaw js)
Fafu
Tak jak poprzednicy: zupełne podstawy czystego JS a później jQuery smile.gif Dlaczego? Poprostu każda przeglądarka inaczej interpretuje ten język a jQuery genialnie wszystko upraszcza smile.gif Oczywiście nie wykorzystasz wszystkich jego możliwości ale i tak warto z niego korzystać. W manualu wszystko znajdziesz znając jedynie podstawy języka angielskiego i jest bardzo dużo pluginów. Tak jak ktoś pisał na górze: http://ferrante.pl/category/tech/vademecum/page/3/ na dole masz strony przechodź od ostatniej do pierwszej smile.gif Przeczytasz i umiesz mniej wiecej JS smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.