Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: mcrypt na IISie
Forum PHP.pl > Forum > Serwery WWW > IIS
mysz0n
Mam iisa 7 postawionego na bista ultimate x64, mój problem polega na tym ze zainstalowałem PHP i MySQLa wszystko spoko, ale:
phpMyAdmin upomina się o nie udało się załadować modułu mcrypt,<br />proszę sprawdzić konfigurację PHP
do folderu ext dorzuciłem plik php_mcrypt.dll w php.ini dałem wpis:
[PHP_MCRYPT]
extension=php_mcrypt.dll

przeładowałem maszyne - i nadal nic. pma ciągle dopomina się o bibliotekę.
dane serwera
Microsoft-IIS/7.0
Wersja serwera: 5.1.36-community
php postawiony z instalki php-5.2.10-nts-Win32-VC6-x86.msi
erix
Cytat
przeładowałem maszyne - i nadal nic. pma ciągle dopomina się o bibliotekę.

W phpinfo jest?

Cytat
php postawiony z instalki php-5.2.10-nts-Win32-VC6-x86.msi

Ściągnij zipa i instaluj ręcznie. Paczki MSInstallera są biedne, jeśli chodzi o dostarczane biblioteki.
mysz0n
w phpinfo nigdzie nie wspomina o wykryciu mcrypta, co do ręcznego zipa - właśnie z niego wziąłem ta biblioteke .dll
ale okazało się ze w tym zipie siedzi jesczze cos takiego jak libmcrypt.dll skopiowałem to - reset i ruszyło.
mam jesczze tylko jedne problem, dostaje info

Wersja 5.0.51a biblioteki MySQL dla PHP różni się od wersji 5.1.36 serwera MySQL. Może to powodować nieprzewidywalne zachowanie.

wystarczy podmienic dlla z najnowszego (odpowiedniego) zipa i będa sie biblioteki/wersje zgadzac ?
erix
Niczego nie podmieniaj, tylko zainstaluj PHP od zera, RĘCZNIE, z zipa; MSI jest raczej dla początkujących, sam czysty PHP i nic poza tym...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.